Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Представники платників податків, ДФC та влади обговорили питання втрат бюджету

Представники платників податків, ДФC та влади обговорили питання втрат бюджету

З ініціативи Асоціації платників податків України в Тернопільській області провели роз’яснювальний семінар на тему «Податкове законодавство: реалії сьогодення».

ІГОР КОМЕНДАТ, керівник ГУ ДФС в Тернопільській області:

«Асоціація платників податків – одна з небагатьох, в принципі, громадських об’єднанm, які йдуть нам назустріч в самому важливому, а саме в інформуванню суб’єктів господарювання, зміни законодавства. Ну, і проблема №1 – це те, як читає  законодавство платник податків, орган Державної фіскальної служби та фактично, будемо рахувати, посередник, в зважуванні цих всіх конфліктів, в даному випадку АППУ»

ГРІГОЛ КАТАМАДЗЕ, президент Асоціації платників податків України:

«Зараз багато змін відбувається, в тому числі зміни в Податковому кодексі,  і треба, щоб бізнес встигав за цими змінами. На нашу думку, ми багато про це говоримо, що треба проводити ліберальну реформу в податковій частині. Треба змінювати податкову систему на ліберальну податкову  систему».

Також провели круглий стіл, де були присутні представники АППУ, бізнесу, влади та ДФС в області, щоб обговорити регіональний аспект втрат бюджету. Грігол Катамадзе на прикладі Грузії пояснив, чому лібералізація Податкового кодексу дієва та потрібна Україні.

ГРІГОЛ КАТАМАДЗЕ, президент Асоціації платників податків України:

«В 2004 році, коли змінилась влада в Грузії, до цього, наприклад було, 21 податок. Змінили і залишили 6. По сей день працює 6. Знизили податки. І через 2 роки ми отримали результат. Якщо в 2003-му році бюджет країни – 500 мільйонів доларів. Через 3 роки після змін – 5 мільярдів доларів».

Доктор економічних наук Михайло Лучко запевняє, подібні обговорення – це один із дієвих способів спілкування платників податків та представників влади чи контролюючих органів.

МИХАЙЛО ЛУЧКО, доктор економічних наук, модератор круглого столу:

«Ми привикли про такі теми чути з трибун Верховної Ради від різних політичних діячів, різних представників партій про те, що от існують втрати бюджету як підвищити економіку, як підвищити віддачу підприємств різних форм власності, але, на жаль, на регіональному рівні такі зібрання, як правило, проводяться чомусь влада проводить тільки в період перед виборами».

Степан Барна каже, обласна адміністрація готова йти назустріч громадянам та всіляко сприяти платникам податків. Також голова ОДА зазначив, Тернопільщина має перспективи збільшити надходження до бюджету. Зокрема, внаслідок перевиконання митного плану майже на 100 мільйонів гривень.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Сьогодні ми маємо можливість говорити про те, що нам пора так само ставити питання перед Кабінетом Міністрів, щоб 50% суми від перевиконання було спрямовано на потреби Тернопільської області. Це є конкретні речі, котрі свідчать про те, що ми можем це робити. Також хочу відзначити, що не менш важливим є питання проведення децентралізації. Ми йдем шляхом максимальної передачі повноважень органам місцевого самоврядування».

Говорячи про втрати бюджету, пояснює міський голова Тернополя, необхідно також згадати про певні фінансові нюанси, пов’язані з децентралізацією.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Десь побутує така думка, яку нав’язували всім, що міста отримали зразу сотні мільйонів додаткових коштів – потрібно говорити про реалії. Дійсно, фінансові можливості зміцнились в місцевих бюджетах, але якщо аналізувати, на прикладі минулого року, то завдяки бюджетній децентралізації місто отримало понад 180 мільйонів гривень додатково, але якщо прорахувати які місто отримало додатково витрати, то ці витрати становили більше, ніж 200 мільйонів гривень».

Також за круглим столом присутні приділили увагу проблемам оподаткування підприємців-аграріїв, нелегального працевлаштування та навіть виїзду українців за кордон на навчання чи роботу. Ділились і думками, як вирішити цю ситуацію.

ІГОР ДУТКА, голова Ради ТВ ВГО АППУ:
«Сьогодні вибачте є і виробництво, є і сільське господарство, є і громадськість. Якщо ми будем це піднімати, все-таки десь-колись та воно вже почне діяти. І приємно, що сьогодні є люди, які готові приходити, обговорювати ці питання і ми в майбутньому будемо завжди стимулювати, будемо робити все те, якщо будуть звернення». 

Ігор Дутка розповідає, подібні зустрічі для обговорень актуальних питань Асоціація платників податків готова організовувати так часто, наскільки це потрібно.

 

Автор: Наталія Єднак

Наталія Єднак

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top