Ви знаходитесь: Головна / Новини / Представники Світового банку розробили для Тернополя бізнес-план із енергоефективності

Представники Світового банку розробили для Тернополя бізнес-план із енергоефективності

Тернопіль став одним із не багатьох українських міст, у якому представники Світового банку побачили перспективу. Й з-поміж Києва, Кам’янця-Подільського свою технічну допомогу запропонували саме нашому місту.

ФЕНГ ЛІУ, провідний спеціаліст із енергозбереження (WB, Вашингтон)

«Сьогодні ми хочемо дійти до висновку щодо того, як буде працювати цей бізнес-план, як буде проходити його розвиток, як він буде практично втілюватись. Ми хочемо сьогодні зосередити нашу увагу на бізнес-моделі, як буде відбуватись фінансування проектів енергоефективності бюджетних установ. В результаті нашої кількамісячної співпраці наша команда вже має кінцеву пропозицію щодо того, як буде працювати револьверний фонд енергосервісу у місті і щодо бізнес-моделі компанії енергоефективності міста Тернопіль».

Спільно вирішили: першочергово термомодернізувати у місті необхідно заклади освіти, серед них особливо дитсадки.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозабезпечення при міському управлінні ЖКГ

«Україна на сьогоднішній день, на жаль, в цьому сегменті по споживанню має найгірші показники в Європі. Це є спадок Радянського союзу. Але зараз ми маємо шанс зробити глибоку термомодернізацію, для початку це закладів освіти і науки. В 1 квадратний метр опалювальної площі треба вложити близько 110 євро. В цінах на гривні це 3 тисячі 300 гривень для того, щоби зробити повністю модернізацію наших закладів».

Термомодернізація, кажуть тернопільські представники, справа не одного дня й не однієї тисячі гривень, вона потребує чималих зусиль та фінансових витрат. Однак отримати плоди можна буде вже за кілька років.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«По всіх цих об’єктах, які сьогодні презентують наші шановні фахівці, є чіткий розрахунок, коли ми можемо ці кошти реально компенсувати. Тобто це від 7 до 10 років. Це реальна окупність. Повірте мені, якщо ми це зробимо перші в Тернополі, це буде дуже добрим показником і прикладом на всю Україну. Є елементарний приклад, 2 роки тому поставили ІТП у всіх учбових закладах міста. Маємо реальну економію – 15 відсотків споживання. 15 відсотків якщо перевести в грошові кошти, то це мільйон гривень для міського бюджету».

Однак питання коштів сьогодні ще залишається відкритим. Спершу, кажуть тернопільські очільники, представники Світового банку склали для міста бізнес-план, чітко визначили об’єкти і у скільки обійдеться термомодернізація. А вже наступним кроком, власне, і буде вирішення питання фінансування.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя

«Нам потрібно, щоби всі школи і всі садки термомодернізувати, потрібна велика сума. Там до 1 мільярда гривень, наприклад, загальна сума. Можемо її витрачати протягом 20 років, але ефекту ми не отримаємо. Ми можемо її витратити протягом 3 років, виконати всі заходи, і школи й садки почнуть споживати в 2 рази менше, але в нас немає цих грошей. Для того, щоби хтось, наприклад, фінансова установа, розуміла, як ми цю економію збираємось повертати, повинна бути оця фінансова модель енергосервісної кампанії».

Для ознайомлення із бізнес-планом з енергоефективності у міську раду запросили також керівників навчальних закладів.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top