Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополянам робили флюорографію просто у центрі міста

Тернополянам робили флюорографію просто у центрі міста

Раз у рік тернополяни мають змогу просто у центрі міста зробити флюорографію. Часу сама процедура займе усього декілька хвилин, однак у черзі доведеться простояти довго. Оскільки охочих обстежитись лікарі фіксують щоразу більше.

п. ОЛЬГА, прийшла зробити флюорографію

«Прийшла, щоби зробити флюорографію, щоб знати, яке в мене здоров’я».

Флюорографію просто у центрі міста пані Ольга робить уже чотири чи п’ять років поспіль. Скільки точно, каже, вже й не пригадує. Це швидко та зручно, тому, аби обстежитись, жінка сьогодні прийшла навіть на годину раніше.

п. ОЛЬГА, прийшла зробити флюорографію

«Результат відразу дають, та й карточку написану. Так добре. І людина знає, що вже зробила і який результат. Та й задоволена».

Серед охочих обстежитись і пан Володимир. Чоловік хоч і флюорографію робить не часто, та лікарям, каже, довіряє.

п. ВОЛОДИМИР, прийшов зробити флюорографію

«– Давно не робили флюорографію? – Давно. Тому й прийшов. – Не пам’ятаєте, скільки уже років? – Не знаю, рік чи півтора».

Флюорографію рекомендують робити раз у рік. Це, кажуть медики, не вирішує проблеми, однак може запобігти їй.

НАДІЯ ПЕЛЕХАТ, завідувач диспансерно-поліклінічного відділення облтубдиспансеру

«– Щороку ми обстежуємо до 200-300 чоловік за один день. У 5-10-15-20 чоловік ми виявляємо таку серйозну патологію, що потребує дообстеження. Відправлення кудись по інших інстанціях. – Ще, крім того, якісь хвороби також знаходите? – Онкологію, запальні процеси, неспецифічні процеси, серцеві».

Наприклад, у пані Галини лікарі діагностували бронхіт.

п. ГАЛИНА, прийшла зробити флюорографію

«Ну, та прийшла, бо вже 2 тижні кашляю. Ходжу до лікарів, до терапевтів. Вже 2 роки РОЕ 32, 43, 52, ніякого результату. Ніхто нічого не робить. Хоч би сказали. Та й сама себе лікую з того всього. Та кажуть, що бронхіт є. Добре, що не запалення ще».

Обстеження у центрі міста лікарі організовують уже більше десяти років поспіль. Послуга ця безкоштовна, й приурочена вона Всесвітньому дню боротьби проти туберкульозу. Медики кажуть, щороку 24 березня вони намагаються привернути увагу людей до цього захворювання й наголосити на важливості систематичного обстеження.

ГАЛИНА ЗОТ, лікар-методист КУТОР «Центр здоров’я»

«Десь до 80 відсотків це туберкульоз органів дихання. Хоча туберкульоз має дуже багато облич. Це може бути і туберкульоз шкіри, і туберкульоз очей, і туберкульоз внутрішніх органів. Але якщо людина відчуває, що вона має невмотивовану слабкість, якась температура (невеликі цифри – 37,2 і 37,3), втратила апетит, поганий сон, нічні поти бувають в такої людини. І якщо ще приєднався кашель, якщо якісь є кровохаркання, звичайно, такій людині треба звернутися до лікаря».

Аби загалом звернути увагу на проблему, студенти-медики на Театральному майдані також роздавали інформаційні брошури.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top