Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільським медикам забракло коштів на зарплату

Тернопільським медикам забракло коштів на зарплату

Тернопільським медикам не вистачає грошей на заробітну плату. У міському відділі охорони здоров’я та медичного забезпечення пояснюють: причина у тому, що із держбюджету галузь отримала недостатньо коштів.

МИРОСЛАВА ТАРНАВСЬКА, заступник начальника міського відділу охорони здоров’я та медзабезпечення з економічних питань:

«Лікувальні заклади міста, як і всієї України, вже другий рік фінансується за рахунок коштів медичної субвенції, яка виділяється з державного бюджету. Медична субвенція в цьому році доведена в сумі значно меншій до потреби реальної, яка нам необхідна, в тому числі це стосується заробітної плати. В цілому, це приблизно 50% до потреби, заробітна плата забезпечена приблизно на 80 % від потреби».  

Оскільки субвенція надходить помісячно та нерівномірно, кажуть у відділі охорони здоров’я, проблема виникла вже на початку року. Заборгованість по заробітній платі працівникам медичної сфери за лютий складає трохи менше 1 мільйона300 тисяч гривень.

МИРОСЛАВА ТАРНАВСЬКА, заступник начальника міського відділу охорони здоров’я та медзабезпечення з економічних питань:

«Ще одна проблема в тому, що нам не вистачає готівкових живих коштів. Тобто, на сьогоднішній день зарплата по деяких лікувальних закладах так і не закрита, тому що сьогодні 1 число, субвенція не поступила з Києва. Очікуємо ми її завтра-післязавтра. Відповідно, це привело до затримки з виплатою зарплати. І ми думаємо, якщо ситуація не зміниться, то і в березні може бути схожа проблема».

Зі слів Мирослави Тарнавської, у відділі охорони здоров’я підготували до наступної сесії міськради звернення щодо виділення додаткових коштів.

МИРОСЛАВА ТАРНАВСЬКА, заступник начальника міського відділу охорони здоров’я та медзабезпечення з економічних питань:

«На цю сесію винесено виділення додаткових коштів в розмірі 600 тисяч гривень, які ми повністю направили на виплату заробітної плати. Тому ми сподіваємося, що за рахунок цього уже березнева заборгованість буде значно менша. Звичайно, буде затримка з перерахуванням податків, але готівкові кошти будуть виплачені, я думаю, за березень вже в повному об’ємі».

Нагадаємо, наступна сесія міської ради відбудеться 3 березня.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top