Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільські пенсіонери грають розвиваючі ігри і займаються йогою

Тернопільські пенсіонери грають розвиваючі ігри і займаються йогою

Старість може бути цікавою та веселою, переконані у центрі соціального обслуговування населення та надання соціальних послуг. Тут дбають про  пенсіонерів, самотніх людей та тих, хто потрапив у важкі життєві обставини.

ВІТАЛІЙ ХОРКАВИЙ, директор міського територіального центру соціального обслуговування населення та надання соціальних послуг

«В міському територіальному центрі діє десь таких чотири основних відділення. Це є відділення матеріально-грошової допомоги. Є відділення обслуговування вдома. Ті люди які залишилися самі і  вже не можуть самі за собою дивитися, самі себе обслуговувати. Зараз на даний час є 45 соціальних робітників, які обслуговують цих людей. Тобто в чому полягає обслуговування: вони приходять 2-3 рази в тиждень до них додому і десь дома їм допомагають по домашньому господарству».

Також є відділення соціальної адаптації, де заняття проводить психолог та соціальний працівник. Підопічні кажуть, без центру уже не уявляють своє життя.

РАЇСА ГЕННАДІЇВНА

«А здесь можно и давления померять. И когда я сюда пришла, то еще и до психолога попала. Здесь встретила друзей, о которых вообще понятия не имела. Понимаете, надо получить просто информацию и желание попасть сюда, найти положительных людей».

ЛЮБОВ КОРНЕЛІЇВНА

«Та ми сюди йдемо з задоволенням. Тому що в понеділок у нас йога, дуже всі сміються, що ми пенсіонери, а тут нічого смішного нема. Ми у вівторок займаємося з м’ячами, в середу в нас є масаж цигун,в четвер в нас є на кріслах. В нас є танці, всякі там такі, що ми вчимося,  пластику.  В п’ятницю от ми займаємося – в нас ігри інтелектуальні».

Окрім йоги, танців, розвиваючих ігор, влаштовують вечори поезії та гумору, ходять в музеї, кіно та театр. Аби урізноманітнити дозвілля проводять майстер-класи.

ЛЮБОВ КОРНЕЛІЇВНА

«Ну в нас ще є всякі майстер-класи. На 8-ме березня в нас було взагалі чудово, тому що в  нас був масаж лиця, маска, потім ми медитували, робили манікюри. Ми задоволені життям, в нас життя вирує тут в цьому центрі».

НАТАЛІЯ ЖУЧЕНКО, психолог

«Здається якесь таке заняття, що тільки можна, молодь займається, да? А коли це роблять старші люди, то вони стають молодшими. Це єдність поколінь. І я, як психолог, я бачу в цьому лікувальний ефект».

Четверте відділення територіального центру – соціально-медичне. Тут дбають про здоров’я пенсіонерів.

ТАМАРА СЕМЕНІВНА

«Я принімаю інгаляцію, принімаю масаж: механічний, ручний, і соляну кімнату. Слухайте з  мене, хворої людини, яка я прийшла ніяка, зробили живчика».

МАРІЯ МИКОЛАЇВНА

«Я ходжу на процедури, на лічення, всьо. Во то наш доктор, дуже добре до нас відноситься. Я лічуся і я себе ліпше почуваю. Тут в нас є всякі масажі, от бачите, тут всьо робиться. Це є для пенсіонерів тут і для одиноких».

У центрі також працють швачка, перукар та діє їдальня, протягом трьох місяців людина може харчуватися безкоштовно. Нагадаємо, знаходиться територіальний центр соціального обслуговування населення та надання соціальних послуг на вулиці Лисенка, 8.

Автор: Мар’яна Феник

Мар’яна Феник

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top