Ви знаходитесь: Головна / Новини / Форум юних музеєзнавців відбувся на Тернопільщині

Форум юних музеєзнавців відбувся на Тернопільщині

Впродовж трьох місяців в області, за наказом Міністерства освіти і науки України, проводили огляд музеїв навчальних закладів. Результати перевірки показали, Тернопільщина має чимало цікавих експозицій.

МИКОЛА ФАЛІНСЬКИЙ, завідувач науково-краєзнавчого відділу ТОКЦТКСЕУМ

 «Ми мали 98 до 2009 року. На сьогоднішній рік, 2016, у закладах освіти працює 107 музеїв. Сьогодні ми маємо 15 музеїв закладів освіти, які отримали звання «Зразковий музей закладу освіти». І крім цього за цими підсумками до Міністерства освіти і науки України ми подали ще 11 музеїв закладів освіти, які отримають в ближньому часі звання «Зразкового».

Обласний форум «Ми – юні музеєзнавці Тернопільщини» став завершальним етапом тримісячної перевірки. Взяти участь у ньому запропонували найкращим музеям.

МИКОЛА ФАЛІНСЬКИЙ, завідувач науково-краєзнавчого відділу ТОКЦТКСЕУМ

 «Сьогодні ми презентуємо виставки з усіх районів нашої області цих музейних експонатів, як найкращі музеї. Музеї є різнопланові: починаючи від музею історії України, історії освіти, краєзнавчого, народознавчого профілю, літературного. Дуже приємно те, що в нас люди підхопили оцей дух патріотизму і в нас, практично, у кожних навчальних закладах при музеях створюються куточки патріотичної такої роботи, музеї про тих воїнів, про тих людей, які нас захищають».

Провели такий захід на базі Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – правовий ліцей №2», музей якого є одним з найкращих.

ІННА ІВАНЮК, директор ТНВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – правовий ліцей №2»

 «В нас також є дуже гарний музей, національно-патріотичний – це «Криївка». І ми теж охоче ділимося досвідом і організації, і проведення на базі цього музею уроків, виставок, бесід».

Збаразька школа №2 з гордістю представляла свої музеї, яких у них аж три. Зокрема, присвячений Івану Франку, народознавча світлиця, де зберігаються речі народного вжитку, як стародавні, так і нові,  створені руками учнів.  Та музей історії навчального закладу. Саме про нього розповідали чи не найбільше, адже створили його випускники школи.

МАРІЯ БАГРІЙ, вчитель історії Збаразької ЗОШ №2

«І останню сторінку в історію музею вписав наш випускник, Герой Небесної Сотні, Герой України, Устим Голоднюк. Його  мама Ірина передала нам в музей дуже такі цінні речі: це його берци, його одяг в якому він був на Євромайдані».

У музеї також є куток пам’яті й іншому Герою Небесної Сотні зі Збаражчини, 17-літньому Назару Войтовичу.

Автор: Мар’яна Феник

Мар’яна Феник

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top