Ви знаходитесь: Головна / Новини / Функції архбудконтролю передали міській раді

Функції архбудконтролю передали міській раді

Представники територіальних громад, голови районних державних адміністрацій, районних рад, міські, сільські та селищні голови мали можливість обговорити проблеми децентралізації із віце-прем’єр-міністром Геннадієм Зубком. Який зазначив, що влада готова допомагати реалізовувати масштабну реформу.

ГЕННАДІЙ ЗУБКО, Віце-прем’єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

«Бюджетна децентралізація, яка прийшла минулого року, дала можливість залишати кошти на місцях, дала можливість визначати куди їх можна спрямувати. Фонд регіонального розвитку в минулому році 2,9 млрд., які були виділені на всі, практично, регіони, вони були впроваджені в конкретні об’єкти. В минулому році Тернопільська область запропонувала 55 об’єктів по Фонду регіонального розвитку, практично 5 об’єктів були перехідними. В цьому році ця кількість об’єктів збільшується –  63. І це все те, що повинно бути впроваджене в Тернопільській області».

На розбудову інфраструктури 26 новоутвореним громадам Тернопільщини виділили близько 140 мільйонів гривень. Водночас, однією з найгостріших проблем області є стан доріг. Адже, їх ремонт допоможе залучити інвесторів в область.

ІГОР ВОНС, заступник голови – керівник апарату Тернопільської ОДА

«До держбюджету в 2015-му році надійшло 809 млн. грн. митних платежів по Тернопільській митниці, що на 14% більше, до введеного індикативного показника, а в сумі – це 101,6 млн. грн. Тому просимо ініціювати перед Кабінетом Міністрів України прийняття рішення, щодо запровадження для Тернопільської області механізму скерування до обласного бюджету 50% суми перевиконання для проведення поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення».

Також говорили про зайнятість населення, виведення зарплат із тіні, про проблеми освіти та медицини. Зокрема, Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі наголосив на потребі зміни системи фінансування галузі.

ОЛЕКСАНДР КВІТАШВІЛІ, Міністр охорони здоров’я України

«Нам надо переходить на правильное финансирование системы, на оплату услуг на 100% уровне тем, которые нуждаются больше, уменьшить для тех, которые нуждаются меньше. И донести медицину до каждого населенного пункта, до каждого села. Какой сегодня для меня был очень хороший пример, как правильно было распределено в Великих Гаях, обедненной громаде, функции первичной медицины. Это как раз то, что нам надо. Во такую правильную систему нужно выстраивать».

Під кінець зустрічі відбулося підписання Меморандуму про передачу функцій архбудконтролю та дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції України Тернопільській міській раді. Таким чином ще частина повноважень передається на місця.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Нарешті наведеться лад за будівництвом в місті Тернопіль. Ми зведемо до нуля будь-яку незаконну забудову, будь-які хаотичні забудови. Тепер цими правами наділена громада і в цьому плані буде більше контролю, тому що, один-єдиний орган буде надавати і містобудівні умови, і контролювати саме будівництво, і завершення будівництва, і введення в експлуатацію. Ми забудемо про ті проблеми, коли будівельники будуть будинок, а нищать дорогу і ніхто за цим не контролює. Тепер це все буде відбуватися в комплексі».

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top