Ви знаходитесь: Головна / Новини / Близько 27 тонн допомоги волонтери відправили на Схід

Близько 27 тонн допомоги волонтери відправили на Схід

Зі світу по нитці, як то кажуть, голому сорочка. Ця фраза стосується героїв нашого наступного сюжету. Оскільки вже протягом багатьох місяців ці люди з різних куточків області продовжують усіляко допомагати бійцям на передовій. Цього разу волонтери зібрали 27 тонн необхідних продуктів, води, одягу й чимало іншого.

НАДІЯ ГРИЦЕНКО, волонтер

«Та капля маленька в морі. Може, комусь трошки».

Так скромно оцінює свою допомогу мати загиблого на Сході бійця Володимира Гриценка. Вже протягом кількох місяців вона разом із іншими жінками ліпить вареники й пече солодощі для хлопців на передовій. Однак робити це, бідкаються волонтерки, не мають де.

МАРІЯ ШЕСТОПАЛКА, волонтер

«Прошу всіх і всіх закликаю, змилосердіться над нами, матерями молитви нашого міста, всієї Греко-Католицької Церкви, області, всіх-всіх-всіх. Надайте нам, в першу чергу, приміщення, де би я могла тими руками під своєю командою… Бо я все кажу: якщо я зложу руки так, то не буде нічого, то діти не будуть мати що їсти, а я хочу, щоби діти мали що їсти. Бо мені доля не байдужа. Моя родина похоронила трьох, дев’ять стоять на позиціях».

Уже більше року годує бійців і пан Петро. Чоловік спеціально для них випікає домашній хліб.

ПЕТРО ХРИСТИНИЧ, волонтер

«Нині маємо десь до півтора тонни чи то на триста десь, не можемо так сказати точно».

ВАСИЛЬ КОНЬКО, координатор волонтерської групи «Схід та Захід єдині»

«Термозберігання до двох тижнів, тобто за тиждень часу ми встигаємо його роздати і хлопці мають ще тиждень часу його з’їсти. Це хліб зі справжньої української п’єци на дровах».

ПЕТРО ХРИСТИНИЧ, волонтер

«Ми їздимо по селах, збираємо продукти. Я хочу подякувати насамперед священикам, ну, і тим всім парафіянам. То є Озернецький деканат і Зборівський деканат, які відгукнулись і здають нам ці продукти, щоби ми їх привезли сюди й перепакували й віддали на передову».

Усі разом ці волонтери сьогодні зібрали близько двадцяти семи тонн необхідних продуктів й питної води, а ще військову форму, взуття, паливно-мастильні матеріали тощо.

ВАСИЛЬ КОНЬКО, координатор волонтерської групи «Схід та Захід єдині»

«Саме головне, що ми досягли, це ми почали волонтери всі об’єднуватися. Ми об’єдналися з тернопільським козацтвом. Ми об’єдналися з декількома волонтерськими групами такі, як «Монастириськ», «Зборівщина». Всі люди розуміють, що поодинці зробимо набагато менше, чим ми об’єднаємось. А в об’єднанні наша сила, сила для нашої перемоги».

ВОЛОДИМИР МОСЕЙКО, наказний отаман Тернопільського обласного коша Українського козацтва

«Як мені казали хлопці, що: сама присутність вас там вже надає нам наснаги. А так вже козацтво організувало, це була друга поїздка, гуманітарна поїздка разом зі спілкою офіцерів. І отці наші їхали, які там давали благословення, які причащали наших бійців. І концерти, тому що там наші бійці потребують такої любові, такої ласки, чуть-чуть домашнього тепла».

Це, кажуть волонтери «Схід і Захід єдині», уже тридцятий вантаж допомоги, зібраний небайдужими. Підтримала їх, розповідають, й українська діаспора у Сполучених Штатах Америки.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top