Ви знаходитесь: Головна / Новини / Вагомі для УГКЦ події обговорювали в педагогічному виші

Вагомі для УГКЦ події обговорювали в педагогічному виші

Річниці відразу двох вагомих подій для Української греко-католицької церкви відзначають цьогоріч – Берестейської унії та Львівського псевдособору. Про їхню роль у житті УГКЦ, власне, й говорили на конференції у педагогічному університеті.

ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський (УГКЦ)

«Митрополит Андрей, вмираючи сказав такі пророчі слова, що я бачу великий упадок моєї Церкви. Через деякий час сказав, що я бачу великий розвиток моєї Церкви і України, але це може статися тоді, коли мій народ буде молитися Богу».

Ці слова Андрея Шептицького Архиєпископ і Митрополит Василій Семенюк вважає пророчими. Оскільки за час свого існування Церква, пояснює отець, пережила і переслідування, і арешти. Й сьогодні Архиєпископ радіє, бо прихильність до Бога державою більше не карається.

ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський (УГКЦ)

«Та я сам 16 років правив в підпіллі. Мене КГБ визивало, мучило, слідкувало, арештовувало. По 12 годин на допитах тримали. Я непритомний падав, але пережив все. Я казав, що я у політику  не мішаюся. Бо моя політика – то Бог. І я того тримався».

Вагомою подією у розквіті Церкви, зокрема греко-католицької, науковці вважають Берестейську унію. Цьогоріч, до речі, відзначають її 420 річницю.

АНАТОЛІЙ КОЛОДНИЙ, заступник директора – керівник Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ

«Саме Унія зберегла українство. Був такий трикутник, який давив українців. З одного боку, шовіністична Польща, яка через католицизм прагнула нас окатоличити, спольщити. З другого боку, Москва, яка проголосила патріархат, і прагнула нас омосковити. А знизу Константинопольський патріарх, який не хотів давати свободу українцям».

Ще одна подія, на якій акцентують науковці, є Львівський псевдособор, скликаний  у 1946 році.

АНАТОЛІЙ КОЛОДНИЙ, заступник директора – керівник Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ

«Ми знаємо, що цей Собор започаткував єдність, єдність, власне, православ’я та католицизму. Цей Собор, власне, відродив, що ще Володимир… Володимир, коли прийняв християнство в 988 році, воно ж не було роз’єднаним. Воно було єдиним».

Власне ці дві події й стали основними темами для обговорення на конференції у Тернопільському педагогічному університеті. На захід завітали представники і греко-католицької церкви, й інших конфесій, а також науковців.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top