Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Житловий дворик у Бучачі перетворили на концертний майданчик

Житловий дворик у Бучачі перетворили на концертний майданчик

Невелике затишне місто з багатою архітектурою. Це – Бучач. Й у самому його серці знаходиться цікавий житловий закуток, якому городяни вже давно дали назву «Арт-двір».

ОЛЕНА ЮРИК, кореспондент ІНТБ

«Унікальним – саме таким арт-дворик вважають його місцеві завсідники. Тому часто у теплі періоди влаштовують ось тут мистецькі посиденьки, пригощаючи усіх навіть смачними пляцками».

Це сьогодні в арт-дворику порожньо, голоси лунають хіба що з квартир навколо. Та за кілька днів, каже музикант Віктор Гребеньовський, вони відкриють сезон.

ВІКТОР ГРЕБЕНЬОВСЬКИЙ, музикант

«Ми починаємо завжди з травня і завершуємо у вересні по неділях. Читаємо вірші. Слухаємо різну музику, мова йде і про класику, мова йде і про інструментальну музику, мова йде і про популярну музику».

Задумали створити арт-дворик, каже Віктор Гребеньовський, кілька років тому, власне, як концертний майданчик. Однак зовсім скоро зрозуміли, цей закуток може стати прихистком для багатьох поціновувачів мистецтва.

ВІКТОР ГРЕБЕНЬОВСЬКИЙ, музикант

«Ми зрозуміли, що цього замало. І тоді доключили сюди ще і поетів, доключили сюди і художників, і інших. Зробили деякі виставки. Ми заповнили якусь нішу, те, чого, припустімо, культура в своєму традиційному вигляді не могла дати».

Хоч спершу до того, що відбувається, мешканці дворику і ставились з пересторогою, каже Віктор Гребеньовський, та потім усвідомили усю його мистецьку особливість. Тож сьогодні глядачами перфомансів часто стають і жителі сусідніх квартир, слухаючи й споглядаючи за усім через свої балкони.

ВІКТОР ГРЕБЕНЬОВСЬКИЙ, музикант

«Саме перше – коли ви заходите в цей двір, тут є певний бар’єр, психологічний чи якийсь інший. Ви відмежовуєтесь від простору міста. І тут абсолютне інше сприйняття часу і всього іншого. Тут витає історія. Тут витає аура мистецтва. І вас починає це затягувати. Ви розумієте, що ви опинилися десь в іншому сторіччі».

Тож усіх охочих музикант запрошує на цьогорічне відкриття арт-двору, буде не тільки цікаво, каже, а й смачно, оскільки вже традиційно пригощатимуть своїх гостей солодкими смаколиками.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top