Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Меблі та обладнання із Франції отримав обласний тубдиспансер
Меблі та обладнання із Франції отримав обласний тубдиспансер

Меблі та обладнання із Франції отримав обласний тубдиспансер

Меблі та обладнання із Франції отримав обласний протитуберкульозний диспансер. Зокрема, медичному закладу передали близько 60 ліжок.

ВІТАЛІЙ СЕМЕНЮК, директор міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО в Тернопільській області:

«Це не є функціональні ліжка, але вони добротні, хороші ліжка, які практично нові. Це один із перших закладів і один із перших головних лікарів, з яким ми започаткували гуманітарну справу по доставці в Україну, зокрема, в Тернопільську область медичного обладнання, функціональних ліжок, все, що необхідно лікувальним і соціальним закладам області. На сьогоднішній день конкретно в тубдиспансер ми вже десь доставили до 100 ліжок за весь час».

Отримав медичний заклад також кухонне обладнання та інвентар.

ВАДИМ РУДИК, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру:

«На протязі останніх 10 років ми плідно співпрацюємо з регіональним представництвом ЮНЕСКО. Відповідно, отримуємо допомогу, які за всі ці роки, я думаю, досить суттєво покращила умови перебування наших пацієнтів в нашому закладі. Можу тільки подякувати і наша співпраця, маю надію на майбутнє, також буде плідною. Вдячність висловлюю, напевно, і французькій стороні, які спочатку цей груз весь готують, під ті замовлення, під ті заявки, які ми маємо».

Доставити гуманітарний вантаж в Україну фінансово допомогли в облдержадміністрації. Обласний департамент охорони здоров’я, каже його директор, тісно співпрацює із благодійними організаціями щодо надання такої допомоги медичним закладам області. В той час, коли є недофінансування галузі, це питання доволі актуальне.

ВОЛОДИМИР БОГАЙЧУК, директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації:

«Ми вже від початку року отримали гуманітарну допомогу для обласної лікарні. Це  високотехнологічне обладнання, це ліжка, тумбочки, різний інвентар. Також сьогодні ми є учасниками якраз тої допомоги, яка передається протитуберкульозному диспансеру. Очікуємо зараз десь покращити ситуацію щодо забезпечення районних лікарень, не тільки обласних закладів».   

ЮРІЙ ЮРИК, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації:

«Ми готові всіма силами популяризувати якраз цей напрямок,тому що він для нас важливий. Це напрямок міжнародної співпраці, і саме це ті позиції, які в охороні здоров’я нам зараз потрібні. Це сучасні технології, це підтримка закладів охорони здоров’я в Тернопільській області. І взагалі, сам весь процес говорить про розширення міжнародної діяльності як загалом державних органів в Тернопільській області, так і громадських організацій».

В перспективі, кажуть сторони, ще чимало спільних планів, які мають намір реалізувати. Зокрема, розповідає Юрій Юрик, це стосується гуманітарної підтримки закладів охорони здоров’я, допомоги учасникам АТО та культурних заходів.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top