Ви знаходитесь: Головна / Новини / Напередодні 30 річниці Чорнобильської аварії вшановували її ліквідаторів

Напередодні 30 річниці Чорнобильської аварії вшановували її ліквідаторів

27 квітня 1986 року – в цей день тисячі українців востаннє зачиняли двері своїх домівок, сподіваючись незадовго туди повернутись. Тоді люди ще не усвідомлювали масштабів аварії, що трапилась в переддень на Чорнобильській АЕС. З часу катастрофи пройшло вже 30 років, та наслідки її досі відгукуються на здоров’ї українців. І не лише тих, хто проживав тоді у Чорнобилі, а й тих, кому цю аварію довелось ліквідовувати. Серед останніх був і тернополянин Ярослав Королюк.

ЯРОСЛАВ КОРОЛЮК, служив в органах пожежної охорони

«І 7 вранці, з 6 на 7, виїхали на ліквідацію аварії. Ми займались своєю роботою: дезактивацією приміщення АЕС. Страшно не було. Було гарно, приємна погода, 35 градусів, 30, тепла. Прекрасні дні. Тільки тиша була: ні пташок, нічого. Ну, але ясне діло, що напруга була».

Того разу у Чорнобилі пан Ярослав був не востаннє. Повернувся у мертве, як він називає, місто ще раз, але вже через 20 років потому, у 2006.

ЯРОСЛАВ КОРОЛЮК, служив в органах пожежної охорони

«Нам дозволили побути 1,5 години на АЕС і 1,5 години в місті Прип’ять. З нами їхали 4 сім’ї евакуйованих. Хотіли подивитись на свої квартири. То в 2 зайшли квартири, а в 2 не зайшли. Де ноги чистять, там решітка така, там трохи землі лишалось, повиростали дерева до 9 поверху».

На моє запитання, чи відгукнувся вплив радіації на його здоров’я, екс-ліквідатор невтішно відповідає:

ЯРОСЛАВ КОРОЛЮК, служив в органах пожежної охорони

«Спочатку там одівали засоби первинного захисту: протигази й респіратори. Але на жарі, самі знаєте, дихати практично неможливо, можливо, але почались хвороби лиця. Тому захищались марлевими пов’язками. Якщо їхав молодим, здоровим, 33 роки, то зараз 18 хвороб, з них 8 хронічних».

Ярославу Королюку й багатьом іншим ліквідаторам у переддень Чорнобильської аварії сьогодні дякували за службу. Для них у Тернопільській філармонії влаштували концерт-реквієм, вручаючи паралельно грошову допомогу і пам’ятні відзнаки.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Чорнобильська катастрофа була найбільшою техногенною катастрофою в історії України. Це було страшне, пекельне, нікому не відоме зло. І тому сьогодні хочу, в першу чергу, сказати слова вдячності від себе особисто, від імені всієї громади міста Тернополя всім ліквідаторам аварії. По суті, тоді ви відвоювали для України її ж землю».

Нагадаємо, трапилась Чорнобильська аварія 26 квітня 1986 року. І завтра у рамках 30 її річниці у Тернополі відбудеться низка пам’ятних заходів.

Автор: Олена Юрик

1 коментар

  1. Буяк Андрій

    Ось уже 30 років минуло з того часу як нас, 19-ти річних тоді ще підлітків підняли по тривозі і в першу ж ніч 26-го квітня відправили на ЧАЕС. Щороку чую, що вшановують “якихось” (не хочу образити дійсних ліквідаторів). За 30 років мене не згадали ні разу, навіть листівкою. Думав що забули тільки мене. Звернувся до колег(в Тернополі є ще три чоловіки, які також в першу ж ніч потрапили на ЧАЕС). Їх також не згадали ні разу. То кого ж тоді вшановували????!!!!!

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top