Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Тернопільщину переселились більше двох із половиною тисяч жителів Сходу та Півдня

На Тернопільщину переселились більше двох із половиною тисяч жителів Сходу та Півдня

ЮЛІЯ БІЛЕЦЬКА, голова ГО «Об’єднання вимушено переміщених осіб «Наше майбутнє»

«Знаю сім’ю, яка проживає в Теребовлянському районі, і яка дійсно, був такий певний період в часі, що вони потребували допомоги. Вони йшли і питали, куди нам іти, куди нам звернутися. На що їм відповідали: в Інтернеті шукайте».

Сімей, що залишили свої домівки й переселились на Тернопільщину, більше півтори тисячі. Й чимало з них, кажуть громадські активісти, попри усі їхні зусилля, в облаштуванні свого побуту все ще потребують неабиякої допомоги.

ЮЛІЯ БІЛЕЦЬКА, голова ГО «Об’єднання вимушено переміщених осіб «Наше майбутнє»

«Ми хочемо створити реєстр осіб, тобто переселенців, які потребують цієї допомоги, які ще не отримували її і тих, які не знають куди звернутися».

Однак пишаються і тим, кажуть активісти, що усім вимушеним переселенцям, які до них звернулись, вони все-таки змогли допомогти.

ІРИНА ЖИГУНОВА, радник Міністра соціальної політики України з питань ВПО в області

«Нашим досягненням є те, що ми змогли розмістити, поселити, надати гуманітарну допомогу всім, хто до нас звертався за такою допомогою. І ще одним великим досягненням, я рахую, в нас – це створення громадського об’єднання внутрішньо переміщених осіб на Тернопіллі. Воно щойно зареєстроване. Вам представлена була голова цього об’єднання Юлія Білецька, вона переселенка із Криму».

ОЛЕГ ВОРОНКА, начальник управління соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення ТОДА

«Станом на 1 квітня поточного року державну допомогу, щомісячну адресну допомогу, внутрішньо переміщеним особам, отримує 758 сімей, а це 1211 осіб. І за 3 місяці поточного року нарахувань здійснено 2 мільйони 690 тисяч гривень. Хочу зазначити, що зазначені сім’ї на території нашої області мають право на призначення житлових субсидій».

ОЛЕКСАНДРА БРИГАДИР, голова обласної організації Товариства Червоного Хреста

«Основна наша мета – нагодувати внутрішньо переміщених осіб. Допомогти як одягнутися,  так взутися. Інша допомога, наприклад, меблями, кухонним приладдям, гарячим харчуванням, медикаментами. І за період, за оцих 2 роки, наша допомога склала більше як півмільйона гривень».

Загалом із початку бойових дій зі Сходу та Півдня України на Тернопільщину переселилось більше двох із половиною тисяч осіб, найбільша їх кількість в обласному центрі.

ІГОР ГРЕСА, начальник відділу організації заходів цивільного захисту обласного УДСНС

«Починаючи з 7 липня 2014 року, оперативною групою нашого управління організовано зустріч та тимчасове розселення 661 особи. Станом на 12 квітня 2016 року в Тернопільській області зареєстровано 2601 внутрішньо переміщену особу, з них 636 дітей. Це є 1560 сімей. Всі прибулі тимчасово розміщені в приватному секторі, об’єктах соціального захисту або готелях області».

До допомоги вимушеним переселенцям долучитись вирішили й журналісти.

АНЖЕЛА КАРДИНАЛ, голова Тернопільського прес-клубу

«Ми підготуємо низку журналістських матеріалів по даній тематиці, які повинні посприяти вирішенню існуючих проблем, взаєморозуміння й ефективність взаємодії між місцевими громадами внутрішньо переміщених осіб. Плануємо видати окремою брошурою довідкову інформацію, яка зможе бути об’єктивною та корисною для внутрішньо переміщених осіб».

Також, каже голова Тернопільського прес-клубу, вони мають намір перед Великоднем зорганізувати акцію, що об’єднала б вимушених переселенців Тернопільщини.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top