Ви знаходитесь: Головна / Новини / Патрульні поліцейські за місяць роботи виписали штрафів на 520 тисяч гривень
Патрульні поліцейські за місяць роботи виписали штрафів на 520 тисяч гривень

Патрульні поліцейські за місяць роботи виписали штрафів на 520 тисяч гривень

209 патрульних поліцейських позмінно охороняють спокій та безпеку тернополян вже місяць.

ІВАН МИХАЙЛИШИН, рядовий патрульної поліції м.Тернопіль:

«На рахунок робочих днів – вони доволі цікаві. Робота почалася з 7-ї години ранку, тобто в нас, згідно з Законом України «Про Національну поліцію» ми повинні прибути в Управління патрульної поліції за годину до початку робочого дня. Сьогоднішній день розпочався з того, що нам довели інструктаж, які люди розшукуються, пропали безвісті і орієнтування».

Робоча зміна у патрульних триває 12 годин. Проте, розповідають, іноді доводиться затримуватися. Іван із напарником сьогодні заступили у піше патрулювання в районі автовокзалу.

ІВАН МИХАЙЛИШИН, рядовий патрульної поліції м.Тернопіль:

«Найбільш масовими порушеннями ПДР – це є перехід дороги пішоходами в непризначених для цього місцях. Тобто в зоні видимості пішохідного переходу люди нехтують своєю безпекою і переходять де попало».

Поліцейські зізнаються, люди не завжди добре реагують на зауваження.

ОЛЕКСАНДР ЛИЗУН, командир батальйону УПП у м. Тернопіль:

«Не всі жителі відносяться з розумінням до нашої роботи. Через що це відбувається? Я думаю, люди просто не звикли за 20 років, грубо кажучи, сумлінно дотримуватися Закону, деякі цього не розуміють. Але в більшості випадків люди входять в розуміння, не сперечаються з патрульними».

Також поліцейські розповідають, штрафують пішоходів не так часто. Більше намагаються проводити профілактичні бесіди. Свідками кількох стали і ми.

«- Є інший пішохідний перехід. Ви зараз наражаєте себе та Вашу дружину на небезпеку.

  • Ми усвідомлюємо своє порушення і готові понести покарання.
  • Дивіться, на рахунок покарання є 2 виходи: усне зауваження або штраф. Скажіть, будь ласка, що буде краще для Вас?
  • Перший варіант – усне зауваження.
  • І ви будете дотримуватись правила дорожнього руху? Тоді, до побачення. Не порушуйте ПДР».

«За таке порушення є штраф, а саме в розмірі 51-ї гривні. Скажіть, будь ласка, як Вам краще, щоб Ви зрозуміли і не порушували – обійтися усним зауваженням чи виписати штраф?

  • Я ж сказав, я вибачаюсь.
  • Вам достатньо усного зауваження?
  • Я тоже бувший працівник міліції.
  • Будете дотримуватися ПДР?
  • Ну, молодці. Добре, щасливо Вам! До побачення».

Щодо результатів роботи Тернопільської патрульної поліції за місяць, то тут цифри суттєві.

ВОЛОДИМИР СТРУК, начальник УПП у м. Тернопіль:

«На протязі місяця ми склали 1880 адмінматеріалів по порушеннях правил дорожнього руху, це в середньому вийшло на 520 тисяч гривень, сплачено близько 300 тисяч вже до державного бюджету по адмінматеріалах, які ми склали».

Окрім бюджету поповнились також і арештмайданчики.

ВОЛОДИМИР СТРУК, начальник УПП у м. Тернопіль:

«В нас вже доставлено близько 30 автомобілів на арештмайданчики. З них є автомобілі, які доставляли за керування транспортним засобом в стані сп’яніння, оформили ми 29 матеріалів по керуванню транспортним засобом в стані сп’яніння, з них 3 – в стані наркотичного сп’яніння».

Володимир Струк пояснив, не на всі порушення ПДР поліцейські мають змогу реагувати. До прикладу, швидкісний режим зараз по Тернополю не фіксують.

ВОЛОДИМИР СТРУК, начальник УПП у м. Тернопіль:

«В нас прийнятий законопроект, де швидкість буде фіксуватися в автоматичному режимі + в ручному режимі будем фіксувати, напевно, більше по дорогах обласного значення, бо насправді в Тернополі не таке дуже хороше дорожнє покриття, щоб тут швидко їздити, і особливо, дуже немає де швидко їздити».

Окрім роботи на вулицях, патрульні також виїжджають на сімейні сварки. Кажуть, основна причина таких ситуацій – алкоголь. За зміну мають в середньому від 3-х до 6-ти подібних викликів. Займаються й попередженням інших правопорушень.

ОЛЕГ СОРОКОВИЙ, заступник начальника УПП у м. Тернопіль:

«Також звертаємо увагу громадян на те, що в нас дуже поширено шахрайство з закордонними номерами, номерами закордонної реєстрації. Шахраї викрадають номера для отримання викупу, тому отакими листівками попереджуємо, працюємо з громадянами, в тому числі».

Також в поліцейському управлінні запевняють, скарги на своїх працівників обов’язково розглядають. Щодо порушень правил дорожнього руху – в тому числі.

ВОЛОДИМИР СТРУК, начальник УПП у м. Тернопіль:

«Є випадки, що патрульні поліцейські, люди скаржаться на правопорушення зі сторони патрульних поліцейських, тільки не забувайте – вони їздять з проблисковим маячком. Дуже часто вони в службових цілях порушують ті ПДР. Все чітко видно – в нас є планшети в кожній машині, в нас он-лайн режим, ми їх моніторимо. Всі їхні пересування, всі їхні розмови, швидкість, куди, що, для чого – все в нас є. Ми  перевіряємо інформацію, переглядаєм відео і тоді вже приймаєм рішення по перевірці».

 

Автор: Наталія Єднак

Наталія Єднак

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top