Ви знаходитесь: Головна / Новини / Посол Бельгії вшанував солдатів-земляків, які загинули в Тернополі

Посол Бельгії вшанував солдатів-земляків, які загинули в Тернополі

Посол Бельгії вшанував бійців-земляків, які загинули під час Першої світової війни в Тернополі. Вони були солдатами Бельгійського автобронедивізіону. На Батьківщині про них пам’ятають досі, хоч з їхньої смерті минуло майже століття. На Микулинецькому кладовищі відкрили меморіал бельгійським бійцям, а в Українському домі «Перемога» їм присвятили виставку.

Елітний бельгійський бронедивізіон АСМ створили в далекому 1914 році. А у 16-му військовий підрозділ направили на допомогу Царській армії на Галицький фронт.  Бельгійські солдати провели декілька наступів в Карпатах та в Тернопільській області. Місяць вони були під Збаражем та брали участь у наступальній операції. В тому ж році чимало бельгійців вбили і вони назавжди залишилися на Тернопільщині. В пам’ять про цих бійців на Микулинецькому кладовищі відкрили меморіал.

ЛЮБОМИР КРУПА, заступник голови Тернопільської обласної ради

«Сьогодні ми стоїмо біля цих могил, могил героїв, які, на жаль, завершили свій життєвий шлях за тисячі кілометрів від своєї Батьківщини. Але вони, як справжні солдати, як справжні патріоти виконали наказ. Вони тут захищали свою Батьківщину».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Це ще один доказ того, що світова спільнота повинна осуджувати кожного агресора, кожного, хто використовує війну з метою реалізації своїх будь-яких цілей. Відкриття подібних меморіалів в будь-якій країні світу є свідчення нашої здатності до любові, до співчуття. Незважаючи, на нашу повагу до людей, які гинули за свої ідеали, ще раз підкреслюю, що головне в світі є людське життя і мир».

В урочистостях взяли участь і гості з Бельгії, зокрема посол Люк Якобс. Він зазначив, що ця церемонія вшанування не лише стосується минулого, а й теперішньої та майбутньої дружби двох народів.

ЛЮК ЯКОБС, Надзвичайний та Повноважний Посол Бельгії в Україні

«Вшанування пам’яті молодих чоловіків, молодих солдатів, молодих волонтерів війни, які загинули сто років тому на українській землі, для нас, бельгійців, також є можливістю вшанувати пам’ять всіх тих молодих українців, які загинули за останні два роки».

Історію автобронедивізіону відновили та документально зафіксували у виставці, яку відкрили в Українському домі «Перемога». Там же діє більш широка тематична експозиція, яка розповідає про Першу світову війну. Обидві експозиції створені бельгійським Інститутом Ветеранів Війни.

СЕРГІЙ ТКАЧОВ, історик

«В альбомах бельгійських солдат залишилося 2000 фотографій з Галичини. 250 листівок. Я мрію, щоб ці листівки, ці фотографії, вони маленькі, 4×6 всього, такий фотоапарат був, щоб ми побачили все те, що вони фотографували в Галичині. Це і селяни, це і наші села, наші містечка».

Поки на виставці можна побачити лише одну таку світлину, на ній зображений тернопільський парафіяльний костел. Загалом, експозиція діятиме в Українському домі «Перемога» до кінця травня.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top