Ви знаходитесь: Головна / Новини / Уряд очолив новий Прем’єр-міністр

Уряд очолив новий Прем’єр-міністр

Україна має нового Прем’єр-міністра та Уряд. Таким чином народні обранці уникнули розпуску Парламенту та нових виборів, принаймні, поки що. 

14 квітня робота Верховної Ради розпочалася з короткої промови Арсенія Яценюка, а тоді продовжилась голосуванням за звільнення його з посади, згідно із заявою, та обранням Володимира Гройсмана. За нового прем’єра проголосували 257 народних депутатів. На зміну Гройсману, обрали нового спікера. Ним став Андрій Парубій. У своєму виступі він нагадав, що рівно 2 роки тому, як секретар РНБО, підписав наказ про початок на Донбасі Антитерористичної операції. Натомість, місце Андрія Парубія, а саме першого віце-спікера, отримала Ірина Геращенко. Таким чином, чи в не вперше в історії незалежної України, одразу дві жінки є заступниками голови Верховної Ради.

ОЛЕГ БАРНА, народний депутат України

«Взагалі-то, по історії матріархат привів до занепаду суспільства і людства. Сподіваємося в тому контексті, що Україна є цікава держава, в якій традиції потрібно змінювати. Отже, сподіваємося, що це призведе до покращення, так як до цього було більше чоловіків».

Що ж до складу нового Уряду, після його представлення вже прем’єром Гройсманом, виявилося, що не такий цей Кабмін вже й новий. Дев’ятеро посадовців залишилися із попереднього Уряду Яценюка. А саме, за квотою Президента: міністр внутрішніх справ – Арсен Аваков та закордонних справ – Павло Клімкін. Зберегли свої крісла й міністри: юстиції – Павло Петренко, оборони – Степан Полторак, інформації – Юрій Стець, молоді та спорту – Юрій Жданов. Хоч і на інших посадах, але залишаються: В’ячеслав Кириленко, Геннадій Зубко та Павло Розенко. Не буде у новому Кабміні Наталії Яресько та Айвараса Абромавичуса. Їхні посади, відповідно, займуть: Олександр Данилюк та Степан Кубів.

ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН, Прем’єр-міністр України

«Віце-прем’єр-міністр — Володимир Кістіон, віце-прем’єр-міністр з європейської і євроатлантичної інтеграції — Іванна Климпуш-Цинцанзде».

Міністром культури знову став голос Євромайдану – Євген Нищук, а Міністерство освіти та науки очолила Лілія Гриневич. На скільки успішним буде новий Уряд, побачимо вже ближче до осені. Зараз від Кабміну очікують продовження реформ та виходу з кризи.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України

«Я об’єктивно дав би таку характеристику: він дещо слабший з професійної точки зору від попереднього. Але не найгірший, який би міг бути в історії українського народу і, враховуючи, в яких умовах саме утворюється коаліція і в яких умовах ми його створюємо».

ТАРАС ЮРИК, народний депутат України

«Зараз, насправді, такий час, що в черзі за посадами міністрів люди не стоять, тому ми перебуваємо в дуже складних економічних умовах. Підбір кадрів відбувався виходячи з того, як реально зробити роботу, як продемонструвати зміни так, щоб ці зміни відчули люди».

ОЛЕГ БАРНА, народний депутат України

«Гадаю, що цей новий склад Уряду візьме до уваги всі помилки, які були зроблені попереднім Урядом і, відповідно, складе свою карту реформ втілювати в життя, а ми свої пропозиції подали, зокрема до програми Уряду».

Програма Уряду, яку згодом представив Володимир Гройсман була рамковою, пояснює Тарас Юрик. Конкретну стратегію розвитку по всіх напрямках міністри напрацюють упродовж місяця.

ТАРАС ЮРИК, народний депутат України

«Володимир Гройсман – це людина, яка найбільше вболівала і вболіває за реформу децентралізації. З реформою децентралізації я особисто пов’язую великі перспективи територій, як таких, і Тернопіль – в тому числі, теж є тою територією, яка вже на сьогоднішній день, у зв’язку із децентралізацією отримала цілий ряд переваг. Тому, власне, з децентралізацією і з тим, що Володимир Гройсман є по великому рахунку провайдером цієї реформи я можу абсолютно асоціювати розвиток Тернопільщини з призначенням нового Прем’єр-міністра».

До речі, в новому Кабінеті Міністрів є представник Тернопільщини Степан Кубів, який став міністром економічного розвитку та першим віце-прем’єр-міністром.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України

«Степан Кубів, який з величезною повагою завжди ставився до тернополян, до своєї Батьківщини, він виходець з Тернопільщини. І мені дуже приємно. Я думаю, що маючи таке потужне лоббі, ми зможемо лобіювати, відверто кажучи, дуже багато проектів, здійснювати, зреалізовувати їх».

Без очільника поки що Міністерство охорони здоров’я. Чому не підібрали кандидатуру, наразі ніхто не пояснює. Як зазначає інформагентство «Центр новин», екс-міністр відомства Олександр Квіташвілі повідомив, що готовий залишитися на посаді і чекати, поки знайдуть іншого кандидата.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top