Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / У Тернополі відкрили персональну виставку генія сучасності Івана Марчука

У Тернополі відкрили персональну виставку генія сучасності Івана Марчука

Геній сучасності – так величають українського живописця Івана Марчука, картини якого відомі в усьому світі. Й сьогодні персональну виставку митця відкрили і на його рідній Тернопільщині.

ІВАН МАРЧУК, український живописець

«Якби мене не стало у 70 років, то зараз, до цього часу, я був би дуже пошанованим. А, на жаль, я ще є. Розумієте, то ще можу почекати пошанування».

В цих словах увесь Іван Марчук. Український живописець родом із невеликого села Москалівка, що у Лановецькому районі. Роботи художника відомі в усьому світі, і це, вважає митець, тільки його досягнення. Бо за майже 80 років життя, каже живописець, рідні землі, на жаль, не дали йому нічого.

ІВАН МАРЧУК, український живописець

«Україна народжує найбільше талантів на квадратний метр, але вона їх не пестить, не поливає, як поливають вазончики, і вони або в’януть, або полишають цю землю. Мені не дали майстерні протягом всього цього життя. У мене були мери, у мене були президенти. І всі вони були на 5 поверсі в тісній майстерні. Ледве підіймалися туди. І всі обіцяли спустити мене вниз і дати відповідні умови. Бачте, я впертий, я одержимий. І мистецтво для мене, як дихання».

«Дихав» і творив Іван Марчук чимало років закордоном. За цей час бувало всяке, каже живописець, подекуди писати картини зовсім не хотілось, до речі, як і зараз, зізнається художник.

ІВАН МАРЧУК, український живописець

«Такий період настав, що, як вам сказати, пензлик в руки не лізе буквально. Я брався до роботи декілька місяців тому, починав одну картину, другу… Ні, опускаються. Я приходжу в студію, сідаю і розмовляю зі своїми картинами».

Сьогодні персональну виставку Івана Марчука відкрили у місцевій «Арт-галереї». І, якщо митець погодиться, зробити її мають намір постійною у музеї в Тернопільському замку. До слова, 2016 оголошено роком Івана Марчука.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top