Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі нагороджували юних експедиторів зі всієї області

У Тернополі нагороджували юних експедиторів зі всієї області

Із року в рік учні зі всієї області змагаються за першість у дуже пізнавальному завданні. Вони досліджують різноманітні куточки Тернопільщини, розробляють туристичні маршрути, використовуючи потім ці матеріали під час уроків у своїх навчальних закладах. Сьогодні для юних експедиторів влаштували урочистості і кращих із них нагородили.

Лілія Вітяк – вчитель географії у дев’ятнадцятій тернопільській школі. Разом зі ще одним педагогом, розповідає, вони не перший рік ведуть у своєму навчальному закладі туристичний гурток.

ЛІЛІЯ ВІТЯК, вчитель географії ТЗОШ№19

«Дітям потрібно знати це. Прищеплює любов до історії свого народу, історії краю. Вони збагачують свої знання з історії, з географії. Мають практику, навики, як це робиться, дослідницька діяльність. Ну, і, звичайно, знайомляться із науковою діяльністю, бо вони самі під нашим керівництвом пишуть ці роботи».

Науковою діяльністю, про яку розповідає Лілія Вітяк, учні займаються після низки цікавих експедицій у той чи інших куточок своєї області. До прикладу, вихованці дев’ятнадцятої школи нещодавно досліджували селище Тернопільського району Великі Бірки. Власне, екскурсійні маршрути цього населеного пункту і запропонували на конкурс історико-географічної експедиції під назвою «Історія міст і сіл України».

ЛІЛІЯ ВІТЯК, вчитель географії ТЗОШ№19

«Ми розробили 3 маршрути. Це духовними місцями краю, видатні постаті краю і гідрологічні об’єкти краю. Цікавого є Йорданське джерело, капличка Святого Антонія, символічний хрест на краю села. Побували у Церкві Параскеви П’ятниці, де дізналися історію села».

Сьогодні для учасників історико-географічної експедиції влаштували урочистості, під час яких нагороджували кращих, презентуючи їхні проекти.

МИХАЙЛО ФАЛІНСЬКИЙ, завідувач науково-краєзнавчого відділу Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді

«Більше 2,5 тисяч учнів загальноосвітніх шкіл та гуртківців позашкільних закладів… Таку цифру не можна назвати точно, тому що в кожному районі, в кожному місті працюють 5-10 експедиційних загонів, які займалися  впродовж 11 років цією пошуково-дослідницькою і науково-краєзнавчою роботою».

Підбивали підсумки й нагороджували кращих експедиторів у дев’ятій тернопільській школі.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top