Ви знаходитесь: Головна / Новини / У християн Східного обряду розпочався Страсний тиждень
У християн Східного обряду розпочався Страсний тиждень

У християн Східного обряду розпочався Страсний тиждень

Останній тиждень Великого посту – це тиждень покаяння, а тому всім християнам потрібно якнайкраще прожити ці Страсні дні. Бути разом з Господом душею,  помислами та вчинками – запевняє отець Іван Січкарик.

о. ІВАН СІЧКАРИК, священик церкви Пресвятої Трійці УГКЦ

«Він почався з понеділка, одначе найбільші відправи, які ми маємо – це є четвер, п’ятниця і субота. В четвер сам  Господь, він є в Єрусалимі і його засуджують на смерть. Тому, перед тим, як це має статися, він відправляє Божественну Літургію. Він скликає своїх учнів і тому ми приходимо до церкви і беремо участь у тій Страсній утреній».

У Страсну п’ятницю відправлятимуть богослужіння – Царські Часи. Після цього винесуть Плащаницю – полотно, в яке загорнули тіло Ісуса Христа після розп’яття. Отець Іван Січкарик зазначає, віряни, які приступатимуть до Плащаниці, матимуть змогу висловити свій жаль за  усі гріхи. У такий спосіб люди можуть висловити свої співчуття Господу, помолитись, покаятись, проаналізувати своє життя і спробувати його виправити.

о. ІВАН СІЧКАРИК, священик церкви Пресвятої Трійці УГКЦ

«І потім приходить вже Великий день – це є субота. Хоч це є день Страсний, це є день, коли ще Господь не воскрес на спосіб явний, але літургічно відбувається один Великий чин (перебивка) Одну частину Літургії ми відправляємо ми в постних червоних ризах, а іншу частину Літургії ми відправляємо в світлих ризах».

Після святої Літургії розпочнуть освячення великодніх кошиків.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top