Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Хворих на гепатит С набагато більше, ніж офіційно зареєстровано

Хворих на гепатит С набагато більше, ніж офіційно зареєстровано

Загальна втома, підвищення температури – симптоми, характерні чи не кожному захворюванню. Але саме так, кажуть медики, гепатит С і дає про себе чути. Й тут вже належне місце займає своєчасна діагностика. Загалом по Україні зафіксувано 73 тисячі хворих на гепатит, у Тернопільській області 618. Однак це, кажуть медики, куди менше реальної кількості уражених.

ТЕТЯНА КОЗАРЕЦЬКА, керівник  ГО «Центр духовної та психологічної підтримки «Джерела»

«Наше завдання зараз, ми займаємось профілактичною роботою серед уразливих груп населення, ми працюємо зі споживачами наркотиків, з жінками, які займаються комерційним сексом, і чоловіками, які ведуть секс з чоловіками. Зараз у нас проводиться таке ноу-хау. Ми вчимо наших клієнтів самотестуванню».

Профілактичну роботу спеціалісти затіяли і під стінами обласної державної адміністрації, розгорнувши поряд мобільну амбулаторію і консультуючи усіх охочих. Пояснюють, дуже важливо знати, що це за захворювання і як ним можна заразитись. До слова, гепатит С займає друге місце після онко- по вартості лікування.

ЛІДІЯ ЧАЙКОВСЬКА, начальник управління фінансово-економічного та програмного забезпечення департаменту охорони здоров’я ТОДА

«Підрахувавши скільки вартує приблизно лікування одного хворого на гепатит С, ми вийшли на цифру 200 тисяч гривень. Для того, щоби охопити повноцінним безкоштовним лікуванням тих 618 чоловік, яких нараховується у Тернопільській області, нам необхідно 124 мільйони гривень. А весь бюджет галузі охорони здоров’я області складає на 2016 рік 1 мільйон гривень».

ОЛЕГ МАРТИНЮК, голова обласної громадської організації хворих вірусним гепатитом С «Іскра Надії»

«На превеликий жаль, і це ми маємо документально підтверджено від Міністерства охорони здоров’я, що оця загальнодержавна програма боротьби з гепатитом виконувалась за минулих 2 роки в межах 20-25  відсотків. Що це означає? Вона виконувалась в цих межах лише винятково на закупівлю препаратів для лікування. Всі решту заходів, які передбачалися цією програмою, не фінансувалися і відповідно не виконувались. Тому вимагати від департаменту, щоби вони скакали вище своєї голови, ну немає звідки».

Для держави сьогодні оплатити лікування хворих на гепатит непосильно, кажуть спеціалісти, однак надіються, що частина коштів все-таки надійде.

ЛАРИСА МАТЮК, головний спеціаліст – терапевт департаменту охорони здоров’я ТОДА

«Ми дуже чекаємо на препарати, які передає нам Міністерство охорони здоров’я по державній програмі. Так, як в цьому році цих коштів буде в рази більше, і ми зможемо пролікувати близько 34 хворих. Наша мета – не тільки лікування хворих, а й обстеження якомога більшої кількості хворих».

До слова, хворих дітей менше, аніж дорослих. На Тернопільщині медики зафіксували два випадки.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top