Ви знаходитесь: Головна / Новини / Яким був Тернопіль на початку ХХ століття, можна побачити біля Архикатедрального собору

Яким був Тернопіль на початку ХХ століття, можна побачити біля Архикатедрального собору

Про роботу над макетом ми дізнались ще у листопаді 2015. Вже тоді інсталяція довоєнного Тернополя проглядалась відсотків на вісімдесят. Сьогодні ж нам пощастило побачити повноцінну картину міста початку ХХ століття і вже не з картону, пінопласту і пластиліну, а вилиту з металу.

ВАДИМ ПЕРЕЦЬ, один з ініціаторів проекту «Макет давнього Тернополя»

«Місто втратило після війни свій шарм, свій дух, свою таку ауру. І хоч в якийсь певний спосіб ми вирішили це відновити, пригадати, щоб не тільки можна було побачити, а й відчути, як жило місто».

На макеті, пояснюють ініціатори його створення, зображений Тернопіль десятих-тридцятих років двадцятого століття. Городянам і туристам він буде цікавий тим, кажуть, що тут відтворено чимало архітектурних родзинок, зберегти які після війни не вдалося.

ТАРАС ЦИКЛИНЯК, тернопільський краєзнавець

«Експлікація на місці Тернопільського ставу. Відмічено дві категорії об’єктів. 34 їх всього. Біля кожного будиночку, який вказаний в експлікації, є опис. Можна по-дитячому знайти де Старий замок, де староство, де магістрат колись стояв».

ВАДИМ ПЕРЕЦЬ, один з ініціаторів проекту «Макет давнього Тернополя»

«Якщо запитати тернополян, чи вони би хотіли відновити Парафіяльний костел або інші наші видатні пам’ятники, які були до війни, я думаю, однозначно, що було б велике бажання. Але чи маємо ми реальну можливість це зробити? Я думаю, що це дуже важко. І це фінансові кошти… Але в такий скромний спосіб побачити старовинний Тернопіль, побачити його центральну частину, в такий простий, доступний спосіб нам це вдалось зробити».

Місце для макету обрали також не випадкове – обабіч Архикатедрального собору.

ТАРАС ЦИКЛИНЯК, тернопільський краєзнавець

«Буду з вами відвертий. Піклувалися про безпеку. Я надіюсь, покладаюся на вищі сили, що біля Катедрального собору, в місці, де є залишки старовинної архітектури (бо площа все-таки нова, радянська) ні в кого рука не підніметься шкодити. Тому місце вибрано двояко: з точки зору безпеки і з точки зору середовища, яке збереглося».

Офіційне відкриття макету довоєнного Тернополя відбудеться 1 травня о пів на 9 ранку. Ініціатори запрошують усіх охочих.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top