Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Тернополі з’явилися «саморобні книжки» Михайла Фурди

В Тернополі з’явилися «саморобні книжки» Михайла Фурди

33 «саморобні книжки» передав громадський активіст Михайло Фурда краєзнавчому музею. З 50-х років наш краянин живе в Америці та збирає там інформацію про Україну. 

Свої книжки дев’яностосемилітній емігрант, учасник ОУН, Михайло Фурда порівнює із дзеркалом. Каже, вони насичені минулим та вагітні майбутнім. Роками, живучи в Нью-Йорку, він відслідковував публікації про Батьківщину у друкованих виданнях, розповідають в краєзнавчому музеї.

ЛЮБОВ КАТЕРЕНЮК, завідувач відділу нової та новітньої історії

«Це, зокрема, «Нова газета», «Національна трибуна», газета «Свобода» та інші видання, в яких опубліковано багато матеріалів уже про новітні події в Україні. А саме: події на Майдані в 2013-14 роках, події пов’язані із ОУН-УПА, зокрема, тут є фрагмент книги Івана Білоса «Карально-репресивна система в Україні в 1917-53 роках».

Також, зібрані світлини та публікацій в пресі на іншу тематику. Зокрема, є збірки під назвами: «Любіть Україну», «В АТО», «Війна за мир», «Воїни АТО», «Живи, щоби боротися», «Пам’ятаймо», «Бог предвічний», «Невдала спроба» та інші.

ЛЮБОВ КАТЕРЕНЮК, завідувач відділу нової та новітньої історії

«Це титанічна праця, тому що людина вже похилого віку і він зумів за якийсь певний час оце все зібрати, впорядкувати, підготувати, зшити так акуратно всі ці книги і прислати нам до музею, для нас це дуже важливо, це важливий набуток для нашого музею».

Наразі матеріали передані Михайлом Фурдою опрацьовують працівники обласного краєзнавчого музею. Після чого понад три десятка книг будуть доступні для перегляду і тернополянам.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top