Ви знаходитесь: Головна / Новини / Кілька сотень наукових експериментів провели у центрі Тернополя

Кілька сотень наукових експериментів провели у центрі Тернополя

У Тернополі вчетверте відбулися «Наукові пікніки». На  меті заходу  показати, що наука може бути не лише простою та цікавою, але і видовищною. Організатори зазначають, з кожним роком проект розвивається і до нього долучається все більше людей. Цьогоріч зареєстрували близько двохсот учасників, від школярів до професіоналів.

 ХРИСТИНА БІЛІНСЬКА, координатор «Наукових пікніків» у Тернополі

«Є гості у нас із 15-ти областей України – це 35 учасників, які знають і ділилися досвідом, як робити «Наукові пікніки», а також отримували ці знання, як можна робити «Наукові пікніки», для того, щоб «Наукові пікніки» розширялися Україною, для того, щоб «Наукові пікніки» показували, яка дійсно є істинна наука».

АРТЕМ КОНОВАЛОВ, координатор «Наукових пікніків» у Харкові

«Найдивовижніше в таких заходах  – це те, що тут є співучасть, тобто кожен може прийти і сам відтворити цей дослід своїми руками. І друге, що дуже надихає, що багато експериментаторів є маленькими дітьми, школярами».

На Театральному майдані просто неба розклали більше тридцяти міні-лабораторій, де проводили різноманітні експерименти з хімії, фізики, біології та астрономії.

 ХРИСТИНА БІЛІНСЬКА, координатор «Наукових пікніків» у Тернополі

«Самою найбільшою родзинкою, експериментом, – це є басейн з бігу по воді. Родзинкою цього басейну є те, що дійсно людина коли, можна по ньому танцювати, можна бігати, але коли зупиняєшся – починаєш грузнути у воді».

Такий експеримент особливо припав до душі дітям. Комусь вдавалося «підкорити», так звану, неньютонівську рідину і обійти закони фізики, комусь не зовсім, однак всі залишилися задоволеними.

АРСЕН

«Класно! Якщо швидко рухатися, то не провалюєшся».

БОЖЕНА

«Бігала. – І як? – Класно. – Сподобалося? – Так. – А чим сподобалося? – Що там ніжки отак стоять, коли бігаєш. – А не провалювалася? – Нєа». 

 ІГОР та ГЛІБ

«Застрягли. Він дуже легенький і застрягає. Скажи тьоті чи сподобалося? – Ага».

 ВІКА

« А чим сподобалося? – Що воно дуже липке».

До наукового свята учні 28-ї тернопільської школи, розповідають, готувалися наполегливо, тому в своєму арсеналі мають близько десятка різноманітних експериментів.

 ГАЛИНА СТЕЦІВ, вчитель хімії ТЗОШ №28

«Тут в нас шарик надувається сам собі, там в нас такий великий-великий пузир зараз вийде. І скільки загалом експериментів? – Десь порядку 10-ти експериментів. Ще вулкан можемо демонструвати, «зцілення» рани, можемо запалити полум’я без жодного сірника, зелене полум’я можемо продемонструвати».

КАТЯ,  учениця ТЗОШ №28

«Це вулкан. Загалом ми робимо його з соди і оцту, як основу, але можемо зробити ефект – це рідке мило і барвник, який надає кольору»

Окрім того, що дивували присутніх різними хімічними дослідами, школярі ще й гостинно пригощали всіх охочих охолодженим напоєм.

ГАЛИНА СТЕЦІВ, вчитель хімії ТЗОШ №28

«Це в нас получається коктейль, охолоджуючий, який можна запропонувати усім своїм гостям. Хоча враження ніби тут кип’яток, кипить, а навпаки воно дуже холодне».

КАТЯ

«Поки ця біла штучка не зникне його пити не можна».

Такий екзотичний напій скуштувало чимало охочих. Втриматися від спокуси не змогли і представники місцевої влади.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«В чай кинули сухий лід і результат». 

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя

«Воно ж розчиняється зараз, сухий вуглекислий газ і нема шкоди ніякої для здоров’я. П’єш – це, як охолодження, ну бажано, щоб воно розчинилося. Воно ніякої школи немає».

Загалом у рамках «IV Наукових пікніків» у Тернополі провели більше п’яти сотень різноманітних експериментів. Учасники також демонстрували дрони, гелікоптери, телескопи та робототехніку.

Автор: Мар’яна Феник

Мар’яна Феник

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top