Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / На вихідних поети співатимуть, а музиканти читатимуть свої твори

На вихідних поети співатимуть, а музиканти читатимуть свої твори

На вихідних поети співатимуть, а музиканти читатимуть свої твори. З 6 по 8 травня в Тернополі відбудеться четвертий фестиваль «Ї». Організатори обіцяють три дні мистецтва – нон-стоп.

ВАСИЛЬ ТОМЧИШИН, організатор «Мистецького фестивалю «Ї»

«Цього року фестиваль буде відбуватися протягом 6, 7 і 8 травня. Від десятої ранку і до шостої ранку».

А деякі події відбуватимуться паралельно, тому учасникам фестивалю доведеться обирати. В першу чергу, це авторські зустрічі, презентації літературних новинок, дискусії, лекції та поетичні читання. На кілька днів в Тернопіль знову з’їдуться десятки іменитих авторів, таких, як Сергій Жадан, Юрко Іздрик, Олександр Ірванець, Дмитро Лазуткін, Тарас Прохасько, Василь Шкляр, Юрій Винничук та чимало інших, в тому числі і з-за кордону.

ЮРІЙ МАТЕВОЩУК, організатор «Мистецького фестивалю «Ї»

«З Білорусі вже будуть звичні для нас Андрей Хадановіч та Віталій Рижков, які просто закохали в себе публіку минулого року. Буде Владислав Ахроменко, який написав політичний роман «Теорія змови». Якщо говорити про гостей із Польщі, то це буде Адам Відеман, який є Лауреатом найпрестижнішої премії Ніки в Польщі, це Зємовіт Щерек, який відомий своїми репортажами на всю Європу. Ярослав Міколаєвський, який є прекрасним поетом, а також колишнім директором польського інституту в Римі».

Також приїде і російський автор, який зараз живе в Латвії, Дмітрій Кузьмін.

ЮРІЙ МАТЕВОЩУК, організатор «Мистецького фестивалю «Ї»

«Це письменник, якого знають на пост-радянському та європейському просторі вже дуже давно. І коли ми серед колег-письменників говорили, що до нас приїде Кузьмін, то всі дивилися на нас дуже великими очима, як же нам вдалося вмовити Дмітрія Кузьміна приїхати до нас на фестиваль».

Основна вечірня програма буде відбуватися в Драматичному театрі. Також запланували ніч музики та ніч кіно. Покажуть 5 фільмів, з яких 2 – у розширеній режисерській версії Олександра Фразе-Фразенка, «Дім на сімох вітрах» та «Чубай». Також будуть документальні кінострічки та відео поезія.

ІГОР БІЛИК, організатор «Мистецького фестивалю «Ї»

«З подій дуже цікавими, які будуть стосуватися художньої частини фестивалю авторська зустріч з харківським стріт-артовим художником Гамлєтом, він досить популярний в стріт-артових кругах. Більшість фото його робіт харківських дуже сильно розходилися по Україні. Він особисто прибуде, можливо, якщо вдасться, спробуємо дещо намалювати ексклюзивно в Тернополі».

Що ж до музичної частини, то і вона не обійдеться без літетарури. Зокрема, познайомляться глядачі із проектом «Абрикоси Донбасу», та вкотре почують Дмитра Лазуткіна та гурт «Kozak System».

СТЕПАН ГРЕЧКІВСЬКИЙ, організатор «Мистецького фестивалю «Ї»

«Музична частина буде складатися із акустичних проектів, тобто, це буде гурт «Epolets», який зараз має досить високі рейтинги в українській музиці, це Женя Галич із своїм акустичним проектом в рамках туру, також буде третя презентація в Україні нового альбому «Жадан та собаки». Перша буде відбуватися в Харкові, друга – в Києві, третя – в Тернополі».

Також серед гостей: Вів’єн Морт, Фоззі з «ТНМК» та Єгор Грушин, який доповнить музичну частину сучасною класикою.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top