Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Тернопільщині абітурієнти склали тести з історії України

На Тернопільщині абітурієнти склали тести з історії України

Тести з історії України цього року не оминули інновації. Складаються вони з двох рівних частин. Виконання завдань першої частини достатньо для державної підсумкової атестації з предмету. А вже результат разом з другою частиною – можна використовувати при вступі в обраний виш.

СЕРГІЙ, учень тернопільської зош №19

«Раніше було поділено майже все в хронологічній послідовності питання, тобто, від найдавніших часів до теперішнього століття, а зараз поділено.  Спочатку йде перша частина, за 10-11 класи, а друга частина буде по всі історії, от це може збити. Я думаю, що давніша історія легша, тому що в новітній історії більше нюансів, більше питань на неї буде розраховано».

Однак, якщо будуть важкі і заплутані питання, окрім знань та логіки є ще один варіант.

СЕРГІЙ, учень тернопільської школи №19

«Методом виключення. Лічилочка».

З оптимізмом абітурієнти і відгукуються про дату проведення тесту – п’ятниця тринадцяте. Кажуть, це все забобони і не більше.

НАТАЛЯ, учениця тернопільської спеціалізованої школи № 3

«Ні, я в таке не вірю, думаю, що все буде добре. Настрій зараз хороший, готувалася я ще з літа сама, без репетиторів, думаю здам добре».

Не переймається датою здачі тесту і Віталій, хоч йому ще й випало 13-те місце в аудиторії.

ВІТАЛІЙ, учень тернопільської спеціалізованої школи № 3

«Оскільки попалося тринадцяте, я думаю, що мені пощастить. Я знаю, що я сумлінно готувався і тому добре напишу. Я хочу поступати у Львівський університет внутрішніх справ і мені дійсно потрібно добре здати історію, щоб пройти туди».

В пункт тестування, що у  медичному ліцеї №15 абітурієнти прийшли завчасно. Доки шукали свої місця, за присутності поліції, інструктори розкрили контейнер із завданнями, загалом – 15. Перевірили чи щільно вони запаковані та розійшлися по своїх аудиторіях. Як і на попередніх тестах, у розпорядженні хлопців та дівчат буде три години. Не омине абітурієнтів і перевірка на додаткові матеріали металошукачем.

ТЕТЯНА СОЛТИС, відповідальна за пункт тестування

«Зареєстрованих учасників на предмет історія України – 225 осіб, присутні – 221 особа, четверо не прийшло на тестування, мабуть з якихось серйозних причин. Розпочалося тестування вчасно, не було ніяких зауважень до учасників тестування, кожен з них мав свій пакет документів, всі були наявні. Тому, розпочали ми вчасно і в нормальному такому, спокійному режимі».

Загалом, у області в тестуванні з історії України взяли участь трохи більше п’яти тисяч осіб, а це 95% із зареєстрованих на цей предмет. Як повідомив нам заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк, роботи чотирьох абітурієнтів довелося анулювати. Після перевірки у трьох з них знайшли мобільні телефони, а у одного – шпаргалку, які правилами суворо заборонені. Всі ж інші видихнули з полегшенням. Наступні тести будуть аж в червні, а попереду – випускний бал.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top