Ви знаходитесь: Головна / Новини / Розпочалася основна сесія ЗНО-2016

Розпочалася основна сесія ЗНО-2016

Ще за годину до початку тестування учасники ЗНО зібралися біля входу в 13-ту школу. Кажуть, спізнюватися не можна, адже без сертифікату з української мови та літератури двері у будь-який виш – зачинені. Що хвилюються – непомітно, та й самі учасники зізнаються, до тестів – готові.

ЮРІЙ, учасник ЗНО

«- Як настрій? – Бойовий. Все класно. – Трохи хвилюємося. – Це завжди буває. До ночі готувалися, вчилися, переглядали всі тести з пробного ЗНО».

МАКСИМ, учасник ЗНО

«До репетиторів я не ходив, але готувався десь з березня місяця, сам помаленьку вчився».

Без допомоги репетиторів готувалася до тестування і наша майбутня колега. Іванка зізнається, планує майбутню професію пов’язати із журналістикою або видавничою справою. Для цього, окрім української мови та літератури у неї ще попереду тести з історії України та іноземної мови.

ІВАННА, учасниця ЗНО

«Взагалі, не хвилююся, з самого ранку прокинулася, встала. Зібралася, пройшлася, думаю, ще за швидко. Думаю, постою, пропущу всіх, тоді зайду. Взагалі, не хвилююся. Я знаю, що я напишу, впевнена».

Більше, ніж самі учасники ЗНО, хвилюються їхні батьки. Хто вдома, а хто безпосередньо під пунктом тестування. Підтримати доньку прийшов і Роман, на питання, як довго вона готувалася, жартує:

РОМАН, батько учасниці ЗНО

«Все життя можна сказати. Звісно, займалася з репетиторами, в школі, наскільки могли – давали знання. З різних предметів по-різному».

В пункті проведення ЗНО, учасники знаходили по прізвищах свою аудиторію та місце. Загалом, у тринадцятій школі для цього виділили 15 аудиторій, в кожній по 15 осіб. Маючи в своєму розпорядженні кілька ручок, воду та щонайменше 3 години – абітурієнти чекали початку випробування. Однак, для декого цього було забагато, вони дочасно впоралися із всіма завданнями. Чи були тести складними, відповідають:

МИКОЛА, учасник ЗНО

«Напевно, з літератури, там потрібно було вибрати напрям, це трохи путалося і з української мови, там іменник, займенник, числівник, це потрібно було правильно дібрати. (перебивка) Ми очікували, що буде легше. А прийшли, то трохи було важче».

ВЛАД, учасник ЗНО

«Ну пробне було набагато легше, ніж таке».

АНАСТАСІЯ, учасниця ЗНО

«В принципі, не були дуже важкі, сподівалася на гірше, чесно кажучи».

Деяким учасникам, важче, ніж на пробному тестуванні, далося  творче завдання.

АНАСТАСІЯ, учасниця ЗНО

«Потрібно слухати розуму чи серця?» Думаю, що мала б більш-менш нормально справитися».

СОФІЯ, учасниця ЗНО

«Було важче творче завдання, я раніше не писала цієї теми і для мене це було вперше. Сподіваюся на 190 приблизно, але також сподіваюся, що менше 170 не буде».

РУСЛАН ВАВРИЧУК, відповідальний за пункт тестування

«Тестування загалом пройшло тихо, спокійно, без порушень процедури. Всі абітурієнти були допущенні в пункт тестування, тобто, вже не виникало проблеми з тим, що забули документи. Під час технологічної перерви ніхто не був вилучений».

Щоправда, четверо абітурієнтів, котрі на ЗНО зареєструвалися, складати тести так і не прийшли. Відповідно, вступна кампанія для них цьогоріч під питанням.

РУСЛАН ВАВРИЧУК, відповідальний за пункт тестування

«Я не знаю причини, чому вони не прийшли. Якщо дитина хвора, якщо вона зверталася до лікаря, якщо в неї є підтверджуючий документ, про те, що вона хворіла, чи є якась інша причина, яка може бути визначена, як поважна, вони зможуть взяти участь у додатковій сесії. Звичайно, якщо проспав, тоді вже все».

Інші ж учасники ЗНО видихнути з полегшенням зможуть аж після результатів, які мають оголосити до 26 травня. А поки на них чекають тестування з інших предметів. Серед них, на вибір – історія України та математика. Нагадуємо, їхні результати також цьогоріч зарахують як державну атестацію в школі.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top