Ви знаходитесь: Головна / Новини / Туристичний сезон на Тернопільщині відкрили гучним гулянням у Збаражі

Туристичний сезон на Тернопільщині відкрили гучним гулянням у Збаражі

В області стартував туристичний сезон «Мандруємо замками Тернопілля». Його відкриття співпало із Днем міста Збараж, святом замку та Всеукраїнським фестивалем «Козацька слава», тому відзначили його, дійсно, колоритно. В парку біля Збаразького замку розгорнули містечко народних ремесел, польову кухню, а представники районів заманювали туристичними маршрутами.

НАЗАР ЯВОРСЬКИЙ, начальник відділу туризму ТОДА      

«Інтерес до Тернопілля є надзвичайно великим, особливо, якщо говорити про іноземців, тут важливо показати їм нашу гостинність і розказати те, що військові дії відбуваються на Сході, а тут на західній Україні абсолютно безпечно і комфортно відпочивати. Нам наших гостей, наших туристів потрібно шукати не тільки по території України, не тільки закордоном, а й на території нашої області, про те, щоб мешканці нашої області їздили один до одного в гості і, таким чином, також були тими індикаторами, які би допомагали розвивати туристичний бізнес на Тернопіллі».

ВІКТОРІЯ, збаражанка

«В місті Збараж є багато історичних місць, пам’яток, костел бернардинів, дві церкви».

А головне – Збаразький замок. Щороку, його відвідують тисячі туристів, а в перспективі, сподіваються збаражани, буде ще більше. Після шести місяців ремонту тут вікдрили оновлений палац із відреставрованими залами.

ОЛЬГА СТАНКЕВИЧ, начальник відділу обслуговування туристів НЗ «Замки Тернопілля»

«Оливкова та голуба їдальні, потім йде макетний зал, каретна. На другому поверсі, тут, де ми зараз знаходимося, це є мармуровий хол, аркова галерея, білий дзеркальний зал. Це все готували архітектори, люди, які готувалися до реставрації, вони опрацювали багато матеріалів, багато зроблено по аналогії з іншими замками, тому що ви знаєте, що Збаразький замок повстав з руїн, по суті. Але, відповідно до тої епохи, до того Середньовіччя, як колись було, так старалися ми і зараз зробити».

В одному із оновлених залів презентували виставку тернопільського фотомайстра Василя Бурми. Експозиція «Замки та лицарі» відкриває сотні інших твердинь, які збереглися до нашого часу.

ВАСИЛЬ БУРМА, автор фотовиставки «Замки та лицарі»

«В кожного є якась улюблена тема, от у мене якось прив’язалися ці замки і я вже з цими замками багато років ношуся, як дурень з торбою. Роботи з інших замків, з інших міст і не тільки України, а й частина є з Трансільванії, і в Білорусі».

Вже традиційним під час святкування Дня міста став «Капусняк-фест». Господині кажуть, кожному своє, в Борщеві – борщ, а в Збаражі – капусняк.

п. ТЕТЯНА

«Картопля, капуста, морква, цибулька. Тут в нас є ще м’яско, в нас не пісний капусняк, сметана. – Кажуть, у вас особливий стародавній рецепт? – Любов, основний складник. Капусняку нема ніде, тільки в нас у Збаражі, а в серпні будуть ще у нас налисники».

Збоку, збаразькі господині ліплять вареники. Кілька тисяч зварили, а частину з них вже й з’їли. Кажуть, до кінця свята зліплять ще щонайменше 3 тисячі.

п. МАРІЯ

«З сиром, з сиром і картоплею, з картоплею, з цибулькою, з картоплею і капустою, самою капустою, з лівером, кому-що подобається, той привіз свою начинку з дому. Ну ми вже десь тисяч вісім зготували, ну і ще хоча би тисяч три мусимо зробити, бо ще багато є учасників художньої самодіяльності, які ще хочуть їсти».

В перервах між ліпленням вареників пані Марія та інші господині виступають на сцені. На фестиваль козацької пісні з’їхалися колективи не лише зі всього району, а й з різних куточків області. Вперше взяв у ньому участь і 84-річний козак із Тернополя.

ЄВГЕН МИСЬКІВ, учасник фестивалю «Козацька слава»

«І цього року ще поїду на, також виступати, на Сорочинську ярмарку. Бо такі імпрези всякі, забаві, то я люблю, бо життя повинно бути забава, повинна бути радість. Нашому народу,козацькому роду, нема переводу…».

Не лише пісні лунали зі сцени. За те, що у нашому краї досі спокій та мирне небо всі присутні дякували захисникам. Голова Тернопільської ОДА вручив бійцям відзнаки учасників АТО. Загалом, в цьому році на Тернопільщині запланували провести близько 40 туристичних фестивалів. Переважно, вони відбуватимуться на територіях замків та фортець, аби привабити туристів на Тернопілля.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top