Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі відзначили День пам’яті та примирення

У Тернополі відзначили День пам’яті та примирення

8 травня в Україні відзначили День пам’яті та примирення, присвячений жертвам Другої світової. Не оминули увагою цю дату і в нашому місті. Зокрема, аби вшанувати тих, чиї життя забрала війна, священнослужителі, представники влади та просто небайдужі тернополяни зібралися у Старому парку біля меморіалу «Поклик матері», де провели мітинг-реквієм.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Вони воювали під різними прапорами, але за свою домівку, за своє село, за своє містечко і за свою Україну».

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя:

«Сьогодні ми всі згадуємо полеглих. Ми будемо разом молитися у ці дні за те, щоб Бог прийняв їхні душі і щоб їм там було, на тому світі, легше. Але, напевно, головна наша молитва буде за те, щоб людство робило уроки, щоб кожен з нас робив уроки».

Прийшли на мітинг-реквієм і ті, хто був свідком подій Другої світової війни.

ВАЛЕРІЙ МАТВЄЄВ, учасник мітингу-реквієму:

«Я шестирічним хлопчиком в місті Дніпропетровську почув про те, що Німеччина капітулювала. І от, скільки я себе пам’ятаю, стільки перед моїми очима стоїть той феєрверк, та стрілянина, яка знімалася над Дніпропетровськом 9 травня. От вона в мене в пам’яті закарбувалася на все моє життя. Всі, всі цілувалися, обнімалися, вітали і плакали. А я ще не розумів, чого мама плаче». 

НАТАЛІЯ БАРДАШ, учасниця мітингу-реквієму:

«Как сейчас помню: я была студенткой стоматологического института. И ночью одна из девушек так зарыдала. Ну, а мы, конечно, все вскочили, ночью, это уже было под утро. Мы вышли, все-все, весь город, вышли на улицы. И целый день ходили, бродили, незнакомые, но все обнимались, все радовались, все целовались. Это было такое ликование».    

Не оминули увагою в цей день і новітніх Героїв, які віддали життя, захищаючи Україну у зоні проведення АТО.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Я хочу низько вклонитися, так само, як ветеранам Другої світової війни, перед ними. І вклонитися перед матерями, дітьми, дружинами кожного солдата, котрий віддав своє життя у цій несправедливій війні».     

Також Степан Барна вручив кільком військовим відзнаки начальника Генерального Штабу Збройних сил України –  нагрудні знаки «Учасник АТО». Завершилося дійство покладанням квітів.

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

1 коментар

  1. віталій

    У Тернополі відзначили День пам’яті та примирення 8,05,2016р.
    Де мені знайти повний запис цього святкування.Чи можливо скинути мені на пошту

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top