Ви знаходитесь: Головна / Новини / Активісти переконані, плани побудувати ГЕС на Дністрі не зникли

Активісти переконані, плани побудувати ГЕС на Дністрі не зникли

Тернопільські громадські активісти знову заговорили про загрозу побудови ГЕС на Дністрі, кажуть, вона нікуди не зникла.

МИХАЙЛО ГРОСУЛЯК, представник ініціативної групи «Данастріс-Альтернатива»     

«До  сьогоднішнього дня не зняте питання з порядку денного і зуби точать на верхній Дністер. З цього будуть мати зиск певні олігархічні круги, які якраз не наїдяться. А люди постраждають і господарка їхня постраждає, і криниці постраждають, і заболочені місцевості, і культурна спадщина, яка там, і Трипілля, на 250 кілометрів. Розумієте, загине, як туристична атракція».

Активісти побоюються, що будівництво каскадів ГЕС на Дністрі підтримають місцеві жителі, яких хочуть ввести в оману.

СЕРГІЙ ХЛЄБАС, представник ініціативної групи «Данастріс-Альтернатива»     

 «Людям скажуть, рєбята, дністровські села, ви ж живете на золоті. Гроші будете гребти лопатою. Оті самі люди, по селах, які виступали минулого року проти, вони легко підпишуть свій голос – за».

НАЗАР ЯВОРСЬКИЙ, начальник відділу туризму Тернопільської облдержадміністрації

«Вони вирішать свої якісь матеріальні проблеми, тимчасові, але якщо подивитися в майбутнє, вони не зможуть тоді вже чимось заробляти. Коли ми згадували сьогодні про територіальну реформу, про об’єднання громад і, власне, мета цього об’єднання, щоб громади могли на себе заробляти, могли себе утримувати і розвиватися. Тут є проблема в тому, що, коли будуть ці ГЕСи на Дністрі, ті території заробляти туризмом однозначно, не зможуть. Я не знаю, чим вони, взагалі, зможуть тоді заробляти».

Натомість, розповідає Назар Яворський, на Дністрі є перспектива створити туристичну інфраструктуру: відпочинкові бази, готелі, все для сплавів. Минулого року, активісти вже організовували мандрівку Дністром, зокрема і для учасників АТО. Цього року таку ж ініціативу повторять.

ВАЛЕРІЙ СЕНЬКІВ, представник ініціативної групи «Данастріс-Альтернатива»     

«Ми проходимо по Дністрі 250 кілометрів, починаючи від Коропця, закінчуючи Білівцями або, закінчуючи Хотином. Прикласти всі зусилля для збереження Дністровського каньйону, що ми можемо надати конкретно на воді. На воді, пліт – це є транспортний засіб для активістів. Хто хоче долучитися є ціла група створена «Врятуй Верхній Дністер».

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top