Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Тернополі відзначили 125-ту річницю від дня народження Євгена Коновальця

В Тернополі відзначили 125-ту річницю від дня народження Євгена Коновальця

125 років минуло від дня народження полковника Армії УНР, першого голови ОУН Євгена Коновальця. По всій країні люди вшанували цю постать, не був осторонь і Тернопіль. На однойменній вулиці Коновальцю відкрили пам’ятний знак.

Постать першого провідника Організації українських націоналістів – гордість народу. Євген Коновалець своє життя провів у боротьбі за Україну. Сьогодні його приклад знову надихає сотні наших бійців відстоювати Батьківщину.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Україна була вже, по суті, була розділена як держава  між різними державами. Але тоді в нього була пророча ідея, стратегічна ідея. Тоді він говорив, що під час світових драм, можна вибирати два шляхи, перший – створити власну історію або другий – стати жертвою цієї історії. Він вибрав першу. Я думаю, що саме цю першу вибрали ті, хто стали його соратниками. Я думаю, що саме цією ідеєю користувалися ті наші хлопці, хто першими йшли добровольцями, вже в наш час. При тому, що розуміли, що йдуть проти більш сильнішого, краще озброєного ворога».

В урочистостях до дня народження Євгена Коновальця взяли участь і представники полку «Азов». Які останні кілька років щодня на ділі доводять свою любов до України, воюючи на Сході. Як це, бути на лінії зіткнення, показали в «Перемозі».  В основу фільму Руслана Ганущака «Брат за брата» лягла документальна відеозйомка із Широкиного.

РУСЛАН ГАНУЩАК, військовий репортер полку «Азов»

«Я став свідком, разом зі своєю камерою, унікальних подій, які лягли в основу цієї стрічки. Головний герой загинув, але зараз присутній один з головних героїв, побратим його, Давид, позивний «Скорпіон». Більше ста грузинів воює на стороні України, проти російського агресора. І от про побратимські відносини у цій війні – така головна думка».

Після урочистостей в Українському домі «Перемога», на вулиці Євгена Коновальця, що на Східному масиві, відкрили пам’ятний знак провіднику ОУН. Відтепер гранітний камінь з інформаційною таблицею нагадуватиме містянам про особистість видатного українця.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя

«Ми хотіли би нагадати і тернополянам, і мешканцям конкретно цієї вулиці чиє славетне ім’я носить вулиця, на якій вони проживають. Для нас дуже символічна є постать Євгена Коновальця, оскільки він вів війну проти нашого одвічного ворога, який і зараз, вже через 100 років знову напав на нашу землю. Ми повинні зробити урок з історії, ми повинні всі об’єднуватись і розраховувати тільки на власні сили».

Близько двох сотень підписів зібрали у жителів вулиці Коновальця перед тим, як встановити пам’ятний знак. Зі слів одного із ініціаторів встановлення Володимира Петришина, не усі знали, в честь кого названа вулиця, на якій вони живуть.

ВОЛОДИМИР ПЕТРИШИН, голова Цивільного корпусу «Азов» у Тернопільській області

«Це символічно тут поставлений цей пам’ятний знак на початку вулиці і тут знаходиться церква Римо-католицька, а з цього боку, як всі знають, є церква Московського патріархату. Дуже символічно, ми ще хочемо встановити тут флагшток і повісити червоно-чорний прапор, щоб шановні наші гості, які тут побудувалися, пам’ятали, де вони знаходяться і нагадувало це їм кожен день».

Також у планах, каже Володимир Петришин, встановити ще й пам’ятник Євгену Коновальцю.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top