Ви знаходитесь: Головна / Новини / Більше півмільйона жителів області отримують субсидії

Більше півмільйона жителів області отримують субсидії

Більше півмільйона жителів області отримують субсидії, а це 187 тисяч домогосподарств. Ближче до осені ця кількість, очікують в департаменті соцзахисту, буде збільшуватися. 

Із зростанням тарифів на комунальні послуги, витрати сім’ї, яка отримує субсидії, не збільшаться. Про це повідомив директор департаменту соцзахисту Тернопільської ОДА Вадим Боярський.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА

«Ті люди, які отримують субсидії, для них зміна тарифів – не впливає на бюджет їхньої сім’ї. Тобто, якщо людині чи сім’ї призначена субсидія, визначена обов’язкова плата за житлово-комунальні послуги, то при зміні тарифів перераховується автоматично сама субсидія, яка покриває житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм».

Водночас, в замін держава очікує від громадян чесності та достовірності даних. Зокрема, про додаткові прибутки. Все це потрібно вчасно фіксувати інакше доведеться повертати вже надану раніше субсидію.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА

«Є категорії громадян, які хочуть незаконно отримувати державні соціальні допомоги. За минулий рік виявлено соціальними інспекторами, які працюють в місцевих управліннях соціального захисту, на 400 тис. порушень громадянами, які показали недостовірну інформацію».

Що ж до перепризначення субсидій, то воно буде відбуватися автоматично. Однак, на її обсяг впливатиме дохід за попередній календарний рік.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА

«Тобто, якщо перерахунок відбувається в 2016-му, то дохід береться за 2015 рік. До першого травня була можливість врахування доходу за попередні три місяці перед зверненням, з поданням довідки про доходи. При цій зміні з першого травня цієї можливості немає».

До того ж зауважує Вадим Боярським, людина бере на себе зобов’язання у разі якихось змін, які впливають на призначення субсидій, повідомити в управління соцзахисту упродовж місяця.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top