Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Тернополі розпочався всеукраїнський семінар з питань чистої енергії

В Тернополі розпочався всеукраїнський семінар з питань чистої енергії

Тернопіль став містом, яке об’єднало представників ОСББ з різних регіонів країни. Два дні у нашому місті триватиме семінар з питань чистої енергії, за підтримки проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя

«Ми говоримо про те, що в нас не найгірша ситуація в Україні. В нас всі приватні підприємства, в нас немає комунальних ЖЕКів, тобто це певний крок вперед по відношенню інших міст. Але все рівно ми наполягаємо, вимагаємо, щоб була якість і ми хочемо, щоб це було професійне обслуговування. Зараз відбувається в державі дискусія, суспільна дискусія, діалог, яка форма управління краще, в який спосіб краще обслуговувати житло. Ми прихильники того, щоб обслуговування було в першу чергу професійним. А от, як зробити так, щоб ОСББ, яке одночасно є власниками будівель, змогли забезпечити професійне, якісне обслуговування, якраз це тема сьогоднішнього семінару».

ВІКТОРІЯ ПОГОРЄЛОВА, представник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»

«ОСББ на первое июля 2016 года у нас в стране создано более 22 тыс. Почти 2,5 тыс. За последний месяц создано в Украине. В Тернополе у нас 401 ОСББ. Тоесть, ето люди, которые на уровне своево многоквартирного дома обьеденились, что би совмесно управлять, совмесным имуществом. Но мы понимаем, что нам не надо ОСББ, ради ОСББ. Нам надо ОСББ, как инструмент реализации проектов по термомодернизации зданий».

У Запоріжжі, за словами Вікторії Погорєлової,  вже вісімнадцять років працює громадська організація, яка підтримує ідею створення ОСББ та термомодернізації.

ЛЮДМИЛА ШАНЦ, голова правління ГО «Вікторія»

«Наша організації і її діяльність взята за онову всіх ресурсних центрів України. Зараз дуже гостро стоїть питання з тим, щоб вносити зміни до статуту, відповідно до чинного законодавства. І їх реєстрація державними реєстраторами, це питання дуже гостро стоїть в Тернополі, ми розповіли, як це у нас. Дуже багато питань і те, що мені сподобалося в Тернополі, в Тернополі оформляють земельні ділянки ОСББ і рішенням міської ради, ОСББ наразі звільнені від сплати податку».

Готові ділитися учасники семінару і інструментами та досвідом реалізації термомодернізації та енергоефективних заходів. Зокрема, у Рівному завдяки USAID вдалося втілити певні енергозберігаючі проекти, завершується повне утеплення ряду будинків. А завдяки співфінансуванню з міського бюджету 70 на 30, там на багатоквартирному будинку облаштують сонячні панелі, які працюватимуть переважно на підігрів води.

РОМАН АЛЕКСІЙЧУК, голова правління Ресурсного центру підтримки ОСББ в м. Рівне

«Будинок утеплений, системи в нього відремонтовані, є дахова котельня, ціна на газ цього року виросла значно, відповідно, це єдиний захід, який міг принести економію для будинку. (перебивка) У зв’язку з тим, що газ виріс значно вверх, ми чекаємо окупності менше, як через 5 років. А людські кошти, які будуть внесені громадою, саме того будинку, скоріше за все за півтора роки окупляться».

Головне, на чому наголошують спікери, українцям треба навчитися бути господарем у власному домі.

ЛЮДМИЛА ШАНЦ, голова правління ГО «Вікторія»

«Ніхто не прийде і не зробить, ми повинні відповідати, ми повинні контролювати, ми повинні навчитися працювати в ринку. Люди об’єднуються, вони самі відповідають, вони несуть відповідальність перед собою, перед іншими співвласниками.

До слова, наступний такий семінар відбудеться вже восени, в Луцьку.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top