Ви знаходитесь: Головна / Новини / Депутати обласної ради зібралися на чергову сесію

Депутати обласної ради зібралися на чергову сесію

Плідно попрацювати на третій сесії депутати так і не спромоглися. Мало того, що пленарне засідання розпочали із запізненням, так ще й до обіду визначалися із порядком денним. І аж біля тринадцятої години взялися слухати звіт про виконання обласного бюджету.

СТЕПАН  СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА

«Податок на доходи фізичних осіб – 46 млн. грн., це 114% виконання, плата за надання адміністративних послуг – 4 млн. грн. і третє джерело, яке найбільшу долю складає, це податок на прибуток підприємств 6,8 млн. грн., майже на 6 млн. грн. менше від минулого року у зв’язку з переходу «Мегаполісу», торгової фірми в Одесу, з перереєстрацією. Видатки обласного бюджету профінансовані за перший квартал під заявки головних розпорядників коштів обласного бюджету, забезпечено фінансування всіх захищених статей видатків».

Врешті звіт депутати затвердили. Проголосували і ще за кілька бюджетних питань. А також підтримали проект про обсяги регіонального замовлення робітничих кадрів у профтехучилищах області. Справжнім каменем спотикання став розгляд змін до перспективного плану формування територій громад області.

ЛЮДМИЛА ПРАВЛІНСЬКА, голова Заводської селищної об’єднаної територіальної громади Чортківського району

«Жодне об’єднання не проводилося примусово. Ми брали участь в обговоренні перспективного плану. Знову ж таки, перспективний план – це не є догма, це не є щось остаточне, яке пропонує обласна адміністрація. Це є, можна так сказати, бачення обласної адміністрації в об’єднанні, з точки зору практичності».

ОЛЕГ ВАЛОВ, заступник голови обласної державної адміністрації

«Ми сьогодні знаємо, що пішов процес… Більше 12 зголошених центрів, які оголосили про об’єднання і вони не в тих самих межах, які на сьогоднішній день є. Якщо ми сьогодні не голосуємо за зміни у перспективний план, то ми їм просто переріжемо кисень і не дамо їм можливість формуватися далі і створювати ці громади».

Дискусія нагадувала історію про лебедя, щуку і рака, які кожен тягли віз в свою сторону. Депутати то вимагали спершу вислухати звіт по об’єднанню громад, то йти на обідню перерву, звинувачуючи у порушенні регламенту.

ВОЛОДИМИР БОЛЄЩУК, депутат облради

«Чому сьогодні важко було заслухати спочатку звіт, нормально, по тих 26-ти громадах? Переваги, недоліки, що-де зроблено? Чому, коли освіта переходить, де ремонтуються дороги, де нє? Це дуже просто зробити. Влада відповідальна за реформу, тому що влада робить цю реформу».

ЛАРИСА РИМАР, депутат облради

«Відкладаємо цю справу на 2-3 тижні. Ініціюємо широке громадське обговорення за участі всіх зацікавлених сторін учасників, ініціативних груп, депутатського корпусу, громадських організацій, експертів. І проводимо нормальне, якісне обговорення, публічне обговорення такого важливого документу».

МИХАЙЛО ПІНЬ, депутат облради

«Я пропоную вам поставити ці пропозиції по громадах, які готові вже на Київ і ті, які вже, скільки їх там, сім. Проголосувати їх, в тих змінах. А в вересні будуть нові громади, будемо знову голосувати. Бо за цей перспективний план ми можемо говорити ще три години і я даю гарантію, що він не набере голосів. Для чого ми тратимо час, коли в нас є стільки питань».

Так і сталося, депутат, як у воду дивився. Чимало часу забрали обговорення, натомість, під час голосування питання «Про схвалення змін до перспективного плану формування територій громад Тернопільської області» не набрало достатньої кількості голосів депутатів.

 

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top