Ви знаходитесь: Головна / Новини / Державні установи збираються встановити комісію на оплату кожного комунального платежу

Державні установи збираються встановити комісію на оплату кожного комунального платежу

Заплатити за комунальні послуги у 21 столітті можна і не виходячи з дому. Це можна зробити через Інтернет, просто перерахувавши кошти з банківського рахунку. Однак, більшість українців користується звичним «дідівським» методом – оплата в касах. Однак, якщо в Інтернеті це можна зробити безкоштовно, то, для прикладу на Укрпошті та в Ощадбанку вирішили брати за кожну проплату по кілька гривень.

 ВАЛЕНТИНА УДИЧ, заступник директора з питань продажу послуг  Укрпошти в Тернополі

«Укрпошта за результатами 2015 року по послузі приймання платежів по ряду статей получила збитковість за приймання платежів, в тому самому випадку, що ми сьогодні розглядаємо за квартплату.  Підприємство не може надавати збиткову послугу і тому до вас листами від 19 липня, можливо, ви вже хтось получив ці листи, можливо, тільки вони доходять, ми направили 162 офіційні звернення, лист персональний на кожну організацію,  з зазначенням комісійної винагороди і з зазначенням перегляду договірних відносин».

Тобто, кожен платіж звичайним користувачам коштуватиме не менше трьох гривень. Обґрунтувати доцільність такої комісії представник Ощадбанку  журналістам відмовився.

МИХАЙЛО ШИДЛІВСЬКИЙ, директор ПП «Укрспецінформ»

«Ощадбанк пропонує мінімум чотири гривні, якщо це буде договірний тариф, ці чотири гривні має сплачувати ОСББ та ЖЕК за кожного свого мешканця. Або це може бути якась двостороння оплата, частину буде мешканець платити, частину – доплачувати ОСББ, і є можливість без договірного тарифу, коли мешканець при сплаті за кожну послугу буде сплачувати 7 гривень. Відповідно, це певне соціальне навантаження на наших мешканців».

Представники ОСББ на такі тарифи не погоджуються. Кажуть, незрозуміло, чому комерційним банкам вигідні існуючі тарифи, а державним – ні.

СЕРГІЙ ЛУПАК, голова громадської організації «Рада голів ОСББ»

«Для пенсіонера 3 гривні, так, як хоче запропонувати Укрпошта чи 7 грн., якщо не буде договору хоче запропонувати Ощадбанк – це досить великі накладки. І ще як пропонується? Якщо ці умови не підтримає ОСББ,  а також не підтримає РЕС, водоканал, то кожна квитанція окремо буде коштувати, може обійтися 20 гривень і більше. Це суттєво б’є по кишені тих самих пенсіонерів, та й не тільки пенсіонерів, а й будь-якого пересічного громадянина міста Тернополя».

Серед альтернативних варіантів – перейти на оплату комунальних послуг до комерційних банків або ж спробувати робити це через Інтернет. Покрокову інформацію про те, як це зробити, можна знайти на сайті управління ЖКГ. http://komun.te.ua

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top