Ви знаходитесь: Головна / Новини / З понеділка стартує вступна кампанія

З понеділка стартує вступна кампанія

З 11 липня розпочинається вступна кампанія для абітурієнтів. На відміну від попередніх років, на вступників чекає одразу кілька базових змін. 

Цього року вступ у вищі навчальні заклади буде виключно за конкурсом. Про цільовий прийом можна, взагалі, забути. Деякі категорії громадян, котрі, з об’єктивних причин, потребують підтримки держави, також вступатимуть за конкурсом. Однак, на основі інших видів вступних випробувань. Зокрема,  за співбесідами, квотами та вступними іспитами.

ОЛЕГ ЛУЦИШИН, відповідальний секретар приймальної комісії ТНЕУ

«Хто має право вступати за співбесідами? Це особи, яким надано таке право, по закону, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Інваліди війни і, відповідно, ті, які є учасниками бойових дій, інваліди внаслідок каліцтва, внаслідок бойових дій, там є своя категорія людей. Три основні категорії. Другий вступ за квотами – це є, які мають право здавати або за результати ЗНО, або за результатами вступних випробувань. Кількість місць, які будуть виділені на пільгову категорію, тобто, вступ за квотами буде складати до 10% максимального обсягу державного замовлення».

Чи не найбільших змін зазнав процес подачі заяв. Відтепер –жодних черг у приймальних комісіях вишів. Реєструвати документи будуть через Інтернет, завдяки електронним заявам.

ГРОГОРІЙ ЗАГРИЧУК, відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ

«Ті, які мають результати ЗНО, вони в цьому році мають право подавати лише електронні заяви. Хоча, якщо виникають труднощі, вони можуть звернутися у вуз, як до нас, в медуніверситет, так і в інші вузи, і ми їм в цьому допоможемо. Другий момент – це правильно визначитися з пріоритетами, тому що змінити пріоритет, який дитина поставила, вже буде неможливо. Якщо приймальна комісія того чи іншого вузу уже взяла до розгляду його заяву і допустила до конкурсу, тоді вже поміняти пріоритет буде просто неможливо».

Пріоритетність важлива виключно для тих абітурієнтів, котрі планують вступати на держзамовлення. Адже, визначає місце абітурієнта у списку.

ГРОГОРІЙ ЗАГРИЧУК, відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ

 «Людина з вищим балом і вищим пріоритетом поступить швидше, з другої сторони, якщо в дитини вищий бал, але нижчий пріоритет, то також поступить швидше, тому що все таки конкурсний бал має першочергове значення».

Загалом, абітурієнт зможе подати аж 15 заяв на 5 різних спеціальностей у будь-які університети за власним бажанням.

ЮРІЙ ШАЙНЮК, заст. директора з питань ЗНО та моніторингу якості освіти обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти

«На відміну від батьків наших учасників тестування, абітурієнтів, які мали лише один шанс, одного року. То зараз в кожного з абітурієнтів таких шансів є 15, тому десь та й буде учасник зарахований, як не на державну форму, то, принаймні, на контрактну. Але вчитися будуть всі, хто подолав пороговий бал з того чи іншого предмету».

Упродовж всієї вступної кампанії у Міносвіти працюватимуть гарячі телефонні лінії. Фахівці МОН та волонтери громадської організації «Фонд «Відкрита політика» консультуватимуть громадян з питань вступу та реагуватимуть на можливі факти порушення законодавства.

Стаціонарний номер гарячої лінії: (044)-481-32-15.

Мобільний номер: 068-951-25-13.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top