Ви знаходитесь: Головна / Новини / Літак на Східному можуть замінити на ангелів
Літак на Східному можуть замінити на ангелів

Літак на Східному можуть замінити на ангелів

Літак біля парку Національного відродження, зі сторони Східного, встановили ще у 80-х роках минулого століття. У 1992-му міська влада мала намір його демонтувати, проте виявилось, що це непросто і, до того ж, недешево. Кілька років тому тему реконструкції або демонтажу «МІГ-17» знову підняли. Тепер обговорюють перспективу заміни постамента на інший.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя:

«Фактично, на мою думку, як тернополянина, він має виключно ностальгічне значення і жодної художньої, естетичної цінності він не має. З другого боку, є висновки комісії, які вказують на те, що треба втручатися, власне, в цей елемент, в цей пам’ятний знак, оскільки є певна загроза аварійності цього знаку».

Тернопільський архітектор Іван Осадчук пропонує замість літака встановити пам’ятник «Трійці Воздвиження». В його проекті це 3 ангели, які на думку автора, гармонійно доповнять бульвар Данила Галицького.

ІВАН ОСАДЧУК, архітектор:

«Яка пропозиція? Конструктивна. Тобто, стріла бетонна – вона ще в досить доброму стані, сама стріла, без літака. Її треба ще трошки примарафетити і використовувати її, як основну, несучу опору на композицію, яка проектується в даному проекті. Зберігаються стрімкість стріли бетонної, її основу обшивати каркасом, кріпити каркас на нього і обшити сучасним металом 3-х кольорів».

Наразі тривають обговорення щодо того, як саме виглядатиме пам’ятник. Тернополяни свої пропозиції та відгуки щодо цього питання можуть висловлювати на сайті міської ради.

Автор: Наталія Єднак

Наталія Єднак

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top