Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі триває дискусія на тему викладання християнської етики в школах

У Тернополі триває дискусія на тему викладання християнської етики в школах

Тернопільські освітяни та активісти хочуть бачити християнську етику у школах обов’язковим предметом. Як його правильно викладати дітям? 

Петиція «Про відокремлення освіти від релігії» реальне втілення у Тернополі не отримала. Питання викладання основ християнської етики у школах набуло суспільного резонансу. Внести деякий конструктив вирішили освітяни та громадські активісти, які зібрали тематичний круглий стіл.

ОЛЕГ ВІТВІЦЬКИЙ, модератор круглого столу

«А як зробити ці уроки «Основ християнської етики» кращими, ефективнішими і такими, які би не викликали такої широкої суспільної дискусії, а які би влаштовували тих людей, які, скажімо, переїхали з Криму на Тернопільщину і є за віросповіданням мусульманами чи мають якісь інші релігійні вподобання, і так далі. Тому, власне, ми сьогодні пропонуємо три таких основних вектори нашого круглого столу. Перше: дискусійна платформа викладання основ християнської етики у школах, пошук компромісу».

На думку вчителя цього предмету в одній з тернопільських шкіл Андрія Стеця, курс християнської етики спланований лояльно до всіх представників інших релігій.

АНДРІЙ СТЕЦЬ, викладач християнської етики у школі №11

«Що стосується суперечностей і, так би мовити, неузгодження з представниками інших релігій. Так от, курс християнської етики складений так, що він не повинен викликати жодного заперечення у всіх аврамічних релігій. Тобто, в трьох основних релігій світу: християнства, ісламу і іудаїзму. Тому що всі ці три релігії базуються на Божих заповідях. Є, звичайно, відмінності між цими релігіями, але вони другорядні».

Головна відповідальність за належне сприйняття курсу – на вчителях. Важливо, зазначають освітяни, щоб вони вчили дітей та допомагали зрозуміти основи предмету, а не нав’язували його.

ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВСЬКИЙ, директор інституту післядипломної педагогічної освіти

«Не всі вчителі, які викладають цей предмет у школі, готові його викладати так, як треба.Часто вони це роблять з власного розуміння. От він так розуміє, так і буде робити. Бувають випадки, коли ставлять оцінки за знання чи не знання молитов і тому подібне. Звичайно, це неприпустимі речі. Тому що ми говоримо про демократичне суспільство, про те, що ми не проводимо катехізацію, а ми навчаємо саме основ християнської етики. Тобто, тим основам, на яких ґрунтується наш світогляд».

В інституті післядипломної педагогічної освіти проходять підвищення кваліфікації, в тому числі, і вчителі християнської етики. Олександр Петровський вже знає, що і де потрібно змінити в програмі курсу перепідготовки.

ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВСЬКИЙ, директор інституту післядипломної педагогічної освіти

«От у мене, навіть, тут є навчально-тематичний план, програма, по якій ми підвищуємо кваліфікацію наших вчителів з даного предмету, і ми у себе бачимо, в чому можемо вдосконалити цей процес, уже зважаючи на і на ті заяви, які пролунали».

Що ж до батьків, які не хочуть, аби дитина відвідувала цей урок, то їм рекомендують написати відповідну заяву директору.

ОКСАНА КУРИШ, методист інституту післядипломної педагогічної освіти

«Якщо є паралельні класи, це не проблема, дитина може відвідувати урок в паралельному класі програмний урок відповідний. Школа, адміністрація зобов’язана подбати про це, щоб дитина була під наглядом педагогічним. Це може бути урок образотворчого мистецтва, це може бути урок фізкультури. Зрештою, у класі – рік молодший, рік старший і так далі. Тобто, щоб дитина займалася, була зайнята творчою роботою, творчою діяльністю чи якийсь інший предмет».

В підсумку учасники круглого столу прийняли за основу резолюцію. У ній звернулися до учасників навчально-виховного процесу у школах Тернопільщини із пропозицією запровадити основи християнської етики, як обов’язковий курс у шкільній програмі. А вчителям постійно покращувати рівень викладання цього предмету.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top