Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / П’ять випадків лептоспірозу зафіксували на Тернопільщині від початку року

П’ять випадків лептоспірозу зафіксували на Тернопільщині від початку року

П’ять випадків лептоспірозу вже зафіксували від початку року на Тернопільщині. Небезпечне захворювання виявили у мешканців Підволочиського, Теребовлянського, Кременецького районів та міста Тернополя.

НАДІЯ ГОДОВАНА, лікар-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр» МОЗ України:

«За результатами епідрозслідування, умовами, які сприяли інфікуванню, це було ведення домашнього господарства без засобів захисту, сільськогосподарські роботи, а також – купання у відкритих водоймах».  

Загалом, зі слів епідеміолога, ситуація щодо лептоспірозу на Тернопільщині – нестійка, і окремі випадки хвороби фіксують щорічно. Лептоспіроз, зазначає Надія Годована, – інфекційне захворювання, яке супроводжується гарячкою, інтоксикацією, ураженням нирок та печінки тощо, і може призвести навіть до смерті. Збудників лептоспірозу переносять гризуни, свійські та промислові тварини. Заразитися можна також при купанні чи питті води з відкритих водойм, а ще  – з’ївши забруднені овочі, фрукти. Інкубаційний період захворювання – від одного до двох тижнів.

НАДІЯ ГОДОВАНА, лікар-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр» МОЗ України:

«Захворювання розпочинається гостро, навіть, в деяких випадках, люди можуть точно вказати годину. Як правило, воно розпочинається з ознобу, підвищення температури тіла, з’являються болі в м’язах литкових, це є такий показний синдром. Потім приєднуються симптоми, характерні для ураження нирок, печінки».

Найбільш небезпечним ускладненням лептоспірозу, застерігає фахівець, є гостра ниркова недостатність. Оскільки спершу симптоми інфекції нагадують ознаки простуди, нерідко люди займаються самолікуванням, що погіршує їх стан та зменшує шанси одужати. Відтак, при перших підозрах, фахівці радять не зволікати і звертатися до медиків.

 

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top