Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільські правоохоронці затримали шахраїв, які діяли по всій Україні
Тернопільські правоохоронці затримали шахраїв, які діяли по всій Україні

Тернопільські правоохоронці затримали шахраїв, які діяли по всій Україні

У Києві тернопільські поліцейські затримали групу шахраїв, які вже близько двох років збирали гроші із жителів різних областей України.

КАЗИМИР ПОПІЛЬ, заступник начальника ГУНП в Тернопільській області

«Люди, представляючись працівниками організації, яка займається відшкодуванням, нібито заподіяних збитків, фірми, яка займалася реалізацією добавок харчових. Пропонувала потерпілим компенсувати кошти витрачені і під приводом цього, вона пропонувала потерпілим повернути чи то страхові збори, чи військові. Ну, тобто, суми коливалися від 6 до більше 100 тисяч гривень».

Правоохоронці вийшли на слід аферистів після того, як ті, аналогічним способом, заволоділи коштами пенсіонерки зі Збаражчини.

ЮРІЙ БАРАБАН, старший слідчий в особливо важливих справах ГУНП в Тернопільській області

«Жіночка виявилася досить уважною і записала всі мобільні телефони, з яких дзвонили, як представлялися, яку суму вимагали. Зберегла всі квитанції, куди і кому вона перераховувала кошти».

Ошукана розповідає, до неї зателефонували незнайомці й повідомили, ліки, які вона раніше придбала, виявилися неякісними. Відтак держава відшкодує їй кошти.

ГАННА ФЕСЕНКО, потерпіла (Збаразький р-н)

«І він каже, що ви не хочете брати свої гроші, чи як? А я кажу, та я б не проти, а скільки там в мене є. А він мені каже, ну там за матеріальний ущерб, за то всьо, близько 90 тисяч гривень. Я питаю, а що для того треба? Ну треба щоби ви заплатили, чи то страховку, він казав, чи шо, 9 тисяч».

Щойно жертва перераховувала потрібну суму, від неї почали вимагати нову, значно більшу за розміром. За державне мито, за аудит, за доставку.

ГАННА ФЕСЕНКО, потерпіла(Збаразький р-н)

 «Ви получаєте гроші, ви получите тих 90 тисяч, а значіть треба заплатити 10 % податкові, а податкова дасть вам акт, щоби до вас ніхто не мав претензій».

Таким чином, пенсіонерка перерахувала на вказані рахунки близько тридцяти тисяч гривень. Коли ж кошти не надійшли, жінка звернулася до правоохоронців. Ті відкрили кримінальне провадження за фактом шахрайства і розпочали слідчі дії. Вже згодом виявили: постраждала зі Збаразького району лише краплина в морі. Кількість жертв шахрайської схеми сягнула сотні, а суми збитків завданих окремим особам коливались від 40 до 200 тисяч гривень. Епізоди підступної афери спалахували по всій країні.

КАЗИМИР ПОПІЛЬ, заступник начальника ГУНП в Тернопільській області

 «Група налічувала більше десяти людей. Частина з них займалася безпосередньо зняттям коштів, які були отримані шахрайським способом. А частина займалася обманюванням. Тобто, вводила в довіру громадян і шахрайським способом заволодівала їхнім коштом».

Осередок шахрайської фірми знаходився в Києві. Там нещодавно провели обшуки.

ЮРІЙ БАРАБАН, старший слідчий в особливо важливих справах ГУНП в Тернопільській області

 «Вилучено наряд техніки, мобільних телефонів. Зокрема, на офісі, де діяла дана група, вилучено близько 50 найменувань мобільних телефонів, з допомогою яких вчинялися ці шахрайські дії. Люди були серйозно підготовлені, вилучено базу даних про осіб, які купляли ліки».

Організатор підбирав виконавців, які були обізнані із психологією, методами впливу на людину. Усі учасники угрупування молоді люди віком від 24 до 40 років.

підозрювана

«Сказали, що є можливість гарно заробити. Коли я прийшла на цю роботу, дізналася специфіку цієї роботи. Півроку ми так ходили, просто, бо специфіка, самі розумієте, не кожен може. Перші пів року гривень 300 в тиждень, ну тисяча-дві, це пів року. А зараз і десять і дванадцять».

підозрюваний

«В мою роботу входило зустрітися, забрати гроші і відвести їх туди, куди мені скажуть по телефону».

За це підозрюваний отримував в середньому 8 тисяч гривень. Сумарний заробіток групи коливався від 700 тисяч до 1 мільйона гривень за тиждень. Тепер затриманим загрожує ув’язнення на термін від трьох до восьми років. Слідство у даній справі триває. Правоохоронці встановлюють інших учасників шахрайської оборудки, уточнюють суми збитків, шукають постраждалих. Останніх просять звертатись у Нацполіцію  своїх регіонів або за телефоном «102».

Автор: Мар’яна Феник

Мар’яна Феник

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top