Ви знаходитесь: Головна / Новини / У селі Токи відзначили свято замку

У селі Токи відзначили свято замку

Старовинний замок села Токи Підволочиського району цими вихідними відзначив своє свято. Це був 9-тий фестиваль із програми цьогорічних замкових свят Тернопільщини. Маловідомий замок, кажуть організатори заходу, завдяки задуму провести тут фест – ожив.

НАЗАР ЯВОРСЬКИЙ, начальник відділу туризму Тернопільської ОДА:

«Місцеві громади мобілізовуються, радо приймають цю ініціативу, в принципі долучаються гарно до свят. + Ми бачимо, що кожен об’єкт прибирається, до нього покрається доїзд, покращується інфраструктура, кожне таке свято нагадує людям про ті пам’ятки, як є біля них».

Замку села Токи понад 500 років. Колись він був оснащений трьома величезними вежами, а кам’яну скелю, на якій знаходиться споруда, зі всіх сторін омивала річка Збруч, тож потрапити всередину можна було лише підйомним мостом. Народний депутат Михайло Головко провів тут дитинство. Він добре знає історію фортеці, від якої, нажаль, донині залишилась лише одна вежа. Тож, каже, докладе максимум зусиль аби відновити споруду.

МИХАЙЛО ГОЛОВКО, народний депутат України:

«Він залишився в такому стані , як руїни рахується. Ну, звісно, що потрібно буде на державному рівні шукати варіанти, як це все підтримувати, розвивати, відбудовувати. Адже кажуть, є така приказка: хто не пам’ятає своєї історії, той не має майбутнього».

Аби нагадати жителям Тернопільщини, що у нашому краї є таке мальовничий місце за підтримки Михайла Головка поблизу замку повели грандіозне свято. На гостей чекала насичена концертна програма, народна кухня та лицарські бої.

У Токах таке свято вперше, тож місцеві жителі в захваті.Радіють не лише святу, а й тому, що завдяки цьому заходу інфраструктура села поліпшилась.

ОКСАНА, жителька села Токи:

«І світло, і дорога, от протягом цього підготування до свята, дорога до села появилася краща, досить є плюсів».

МАР’ЯНА, гостя з Підволочиська:

«Звичайно приємно, зацікавили, і саме основне, що я тут бачу дуже багато молоді».

Аби свято замку запам’яталось гостям фестивалю, для них цього вечора співали відомі українські виконавці, зокрема Володимир Вермінський, гурт Джазова Фіра та спеціальний гість свята гурт Лама. А ініціатор фестивалю Михайло Головко пообіцяв посприяти, щоб свято замку села Токи стало традиційним.

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top