Ви знаходитесь: Головна / Новини / Чортківський РЕМ більш, як на добу, знеструмив кілька підприємств

Чортківський РЕМ більш, як на добу, знеструмив кілька підприємств

Кілька приватних підприємств у Чорткові залишились більше, як на добу, без енергозабезпечення. Серед них ті, які виготовляють та постачають хліб та кондитерські вироби для Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької та Хмельницької областей.

ВОЛОДИМИР БОЙЧУК, представляє інтереси ПП:

«Підприємства поки що працюють. Не в повному об’ємі. Наприклад, кондитерський цех стоїть зовсім, булочний цех працює наполовину, і приблизно десь на 70% працює наш основний цех випічки хліба. За рахунок нашої додаткової установки. В нас стоїть дизель-генератор, який передбачений для аварійних робіт, для короткотермінових. По вартості дуже дорого. Наш генератор на годину споживає до 30 літр дизпалива, то якщо зараз на ці ціни, то 30 літр приблизно на 20 – це 600 гривень нам коштує година роботи на дизелі-генераторі».

Вимкнули постачання енергії підприємствам робітники місцевого РЕМу. Кажуть, про це попереджали. Представник підприємств не заперечує – повідомлення вони справді отримували. І письмово, і телефоном. Проте, тільки щодо робіт по одному із підприємств.

ВОЛОДИМИР БОЙЧУК, представляє інтереси ПП:

«Повідомлено, що 30-го числа будуть ці роботи, диспетчер їхній 29-го передзвонив, повідомив, що з 10-ї години до 14-ї години 30-го числа припиняється подача енергії, вони будуть проводити роботи. Все, ми підготувалися належним чином, як «Вершкова долина».

Це – центральний розподільчий пункт №2, який є власністю обленерго, але знаходиться на території приватного підприємства. Вчора, в ході роботи тут з’ясувалось, що працівники РЕМу мають намір вимкнути електроенергію й на іншому підприємстві.

ВОЛОДИМИР БОЙЧУК, представляє інтереси ПП:

«Правила кажуть, що вони можуть це робити, але повинні повідомляти за 3 дні до проведення робіт, щоби підприємство підготувалося. Ми повідомлення на ПП «КОЛО БОК» не отримували».

Представники РЕМу запевнили, що повідомлення надсилали і свою роботу продовжили. Тоді ж, без будь-яких актів, зірвали пломбу, розповідає Володимир Бойчук.

-За збереження пломб в договорі є наші підписи.

-Я є власник цього.

-Ми вас допустили, ви працюєте по наряду. Прошу показати в наряді, що ви маєте там робити?

-Ремонт. Ми допустили. Повірка. Яких лічильників? Де? конкретно. Тут є 3 лічильники»

ВОЛОДИМИР БОЙЧУК, представляє інтереси ПП:

«Роботи не проведені до кінця. Скажем, якщо навіть десь зайшов в нас спір по ПП «КОЛО БОК», то фактично по «Вершковій долині» вони могли роботи закінчити, роботи по цьому вимикачу закінчити подати енергію і, фактично, далі, наприклад, спори вирішувати. Цього не було зроблено. Люди дочекали їхні до 17:30, завершувався робочий день – зібралися і поїхали».

Внаслідок цього, без енергопостачання, окрім двох       вищезгаданих підприємств, залишились ще ряд організацій. До прикладу, установа соціального страхування, сусідній магазин із м’ясною продукцією і чотири оператори мобільного зв’язку. Декого із них ми також застали на місці.

ВІКТОР ШВИДКИЙ, представник компанії мобільного оператора:

«Живлення нам припинили постачати Чортківський РЕМ з вчорашнього дня з 10:30. Причина не з’ясована, нас про відключення ніхто не попереджав. Наразі базова станція простоює, не працює, оскільки тривалість відсутності досить висока і резервне живлення, яке передбачене – акумулятори, тримали 4-6 годин».

СНХ: ЛЕСЯ КІЛЯРСЬКА, приватний підприємець:

«Витрати є. Трохи ми врятували м’яса, порозвозили по морозильних камерах по друзях, по родичах. Нас ніхто не попередив про відключення. Ми вже довідалися від працівників з хлібзаводу, що це планові роботи. Ми думали, що світло включиться. А потім з РЕСу прийшов чоловік і сказав, що світла сьогодні не буде і не буде цілу ніч, і не знати, як буде завтра. Тоді ми вже почали бити тривогу і рятувати свою продукцію».

Після спілкування з підприємцями, ми поїхали в Чортківський РЕМ, щоб нам пояснили ситуацію там. Керівник – Ігор Винник сказав, часу з нами спілкуватись він не має, бо зараз  разом із представниками «Тернопільобленерго» проблему будуть вирішувати на місці.

« -Це головний рубильник. Є бригада і працюєм. Лишаєм то, як є, доробляєм це.

-Ну, а як бути з пломбою на лічильнику?

-Пломба, як зривається, так і ставиться.

-В Вашій присутності зараз перепломбує, тай все.

-Спочатку акт зняття тої пломби, а потім – постановка нової.

-Нема проблем.

-Ну, вони мусять змонтувати і включають.

-А чому вчора таке не зробили?

-Бо обстановка була.

-Бо тому що треба було, щоб з обленерго з Тернополя приїхали».

СЕРГІЙ ПРОТОКОВИЛО, головний інженер Чортківського РЕМ:

«Просто люди не дали нам зробити ту роботу, яку ми мали виконати. Тай все. Фізично впливали на моїх працівників люди, які представилися охороною хлібзаводу, за руки відтягали працівників від виконання їхніх обов’язків. В зв’язку з тим, ми роботи припинили, тому що була можливість якогось нещасного випадку, тому і була припинена робота».

Чи були правомірними дії працівників Чортківського РЕМу, коли вони знеструмили кілька підприємств, тернопільські спеціалісти стверджувати не беруться.

ВАСИЛЬ ШАРАВАРА, помічник генерального директора голови правління з питань економічної безпеки:

« -Не готов зараз сказати, розберемся, і потім скажем все.

-Але зараз роботи відновлюються?

-Відновлюються»

КОСТЯНТИН ТИХОНЮК, заст. помічника голови правління з питань економічної безпеки:

«Всі питання узгоджені, всі питання закриті, з представниками погоджено, сьогодні буде закінчення роботи і сьогодні буде подано живлення на всіх споживачів».

Після більш, як добової перерви, енергопостачання підприємствам таки відновили.

 

 

Автор: Наталія Єднак

Наталія Єднак

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top