Ви знаходитесь: Головна / Новини / Щоб обладнати тернопільські будинки лічильниками тепла треба близько 300 млн. грн.

Щоб обладнати тернопільські будинки лічильниками тепла треба близько 300 млн. грн.

Хоч опалювальний сезон ще не почався, тернополяни уже бояться нових тарифів. А тому шукають шляхи економії. Дехто переконаний, заощадити гроші, допоможе лічильник тепла. За його встановлення  і в «Тернопільміськтеплокомуненерго». В комунальному підприємстві кажуть, засіб обліку якщо й не зекономить кошти, то принаймні, люди платитимуть за реально отримані послуги.

Близько 300 мільйонів гривень потрібно, аби обладнати тепловими лічильниками усі багатоквартирні будинки у Тернополі, розповідає директор міськтеплокомуненерго Андрій Чумак.

АНДРІЙ ЧУМАК,  директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Ми зобов’язані поставити, є така постанова Кабінету міністрів, якщо маємо джерело покриття цих витрат, зобов’язані поставити прилади обліку в будівлю, але на жаль, в нас, мабуть останніх років 10, ми в рік збирали на ці цілі, на цілі нашої модернізації,  не більше 2-3 мільйонів – це дуже маленькі кошти, щоб ставити. Ми взяли достатньо великі кредити з тим, щоб ми за роки 2, хоча можливо це від нас буде вимагатися і скоріше, ми будемо шукати інші джерела, поставити прилади обліку у всіх будинках».

В котельні, яка обслуговує будинок на вулиці Зеленій, 30, лічильник теплової енергії  уже є. Тому мешканці звернулись до міської ради, аби їм дозволили  платити не за квадратний метр, як було раніше, а за лічильником.

ОЛЬГА ХАБАРОВА, мешканка будинку на вул. Зелена, 30:

«Ми вирішили, що це питання зможемо зробити до початку опалювального сезону, тому, хто має власну котельню так само може зайнятися цим питанням, я думаю, що це нам тільки на руку, тому що опалення зараз дороге, а з 1 вересня воно буде ще дорожче,  тому все в наших руках, будемо надіятися, що це нам посприяє».

Мешканці цього будинку сподіваються, що вже з початку опалювального сезону зможуть заощадити близько 40% витрат на тепло.

Однак, у «Тернопільміськтеплокомуненерго» підкреслюють, встановлення лічильника – не є гарантією економії. До прикладу,  прилади обліку, які вже встановили у трьох багатоквартирних будинках Тернополя, показали, що у двох із них мешканці сплачують за спожите тепло на 30-40% більше.

АНДРІЙ ЧУМАК,  директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«В зв’язку з тим, що є багато факторів, які ми в наших нормах, можливо не враховуєм. Це якість будівництва, наявність індивідуального опалення, якість вікон, чи закриваються під’їзди, чи хороші дахи, як стоїть будинок, навколо нього будинки в оточенні, чи вітри гуляють біля нього – це все, фактори, які можуть на 30-40% змінювати споживання реально будинком тепла».

Тому, встановлення лічильника, швидше допомагає побачити реальну картину споживання тепла будинком.

Автор: Тетяна Созанська

Тетяна Созанська

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top