Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Тернополі будують коворкінг-центр
В Тернополі будують коворкінг-центр

В Тернополі будують коворкінг-центр

Представництво ЄС в Україні ще минулого року виділило кошти для підтримки переселенців із зони АТО та Криму. За ці гроші вони мали змогу пройти у Тернополі навчання у бізнес-школі, а також реалізувати свої бізнес-ідеї. Однією з тих, чию ідею вибрали для реалізації була Мєрьєм Ядгарова, яка разом з чоловіком відкрила кафе кримськотатарської  кухні, що на вул. Танцорова. Зізнаються, спершу планували назвати заклад «Кримський чебурек».

ЕЛЬНУР АЛІЄВ, власник сімейного кафе «Кримська підкова»

«Мы решили, что лошадь, которая из Крыма прискакала, она осталась крымской, крымской пидковой. Для того, что бы у людей было воспоминания о пидкове, мы называем это – вдохнули новую жизнь, потому что заклад стоял, не работал більше 2-х лет и мы вдохнули новую жизнь в это кафе и оставили старое название, «Крымская пидкова».

МЄРЬЄМ ЯДГАРОВА, власниця сімейного кафе «Кримська підкова»

«Начинали мы, как и обещали с крымских чебуреков и готовили два горячих блюда – это была шарба – классический суп и плов. Постепенно мы начали расширять наш ассортимент: мы добавили лагман, мы добавили манты. И сейчас у нас еще несколько блюд, которые мы добавили в наше меню и которые нравятся нашим посетителям. Первые месяц-полтора мы работали только вдвоем, но сейчас у нас уже есть помощники. Но ми готовим часть сами. Есть блюда, которые готовлю я и показываю нашему повару».

Подружжя радіє, що їхня спільна справа до вподоби тернополянам. Адже раніше справи з бізнесом не мали, Мєрьєм працювала бухгалтером, а Ельнур електриком. Однак, сидіти склавши руки не звикли, тому вирішили спробувати реалізуватися в іншій сфері.

МЄРЬЄМ ЯДГАРОВА та ЕЛЬНУР АЛІЄВ, власники сімейного кафе «Кримська підкова»

«Когда мы вернемся в Крым, мы откроем там… Мы говорим об этом и очень может быть, что так случиться, что в Крыму мы откроем кафе «Тернопільська підкова»… – И будут уже украинские стравы. – Мы тоже перенимаем опыт, есть очень интересные блюда, о которых я не знала, я немного учусь и буду уже это реализовывать в Крыму».

Однак, не лише проект «Кримської підкови» виявився успішним. Ще кілька переселенців реалізували у Тернополі свої бізнес-ідеї, розповідає заступник міського голови Іван Хімейчук. Зокрема, завдяки підтримки ЄС вони відкрили ветклініку, магазин дитячого одягу, шино монтаж. У тернопільських дитсадках створили п’ять додаткових груп, а зараз а парку «Топільче» будується коворкінг-центр.

ІВАН ХІМЕЙЧУК, заступник міського голови 

«Тут в парку будується коворкінг-центр, це таке офісне приміщення, де буде здійснюватися дуже багато важливих для переселенців та тернополян речей, передусім це є офіс, який буде займатися європейськими проектами, який буде давати можливість реалізовувати Тернопіль в грантових напрямках. Дана будова розміщується на бувшому туалеті, громадська вбиральня, яка не функціонувала в Тернополі, забудова відбувається без залучення додаткової землі».

Адмініструвати центр буде партнер міської ради у цьому проекті львівська громадська організація «Західноукраїнський ресурсний центр».

АСИЛЬ ПОЛУЙКО, президент ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» 

«Коворкінг в розумінні… це місце, куди ви можете прийти, де є все необхідне для офісної роботи, ксерокс, принтер, Інтернет, комп’ютер і так далі, можете приходити зі своїм, можете скористатися тим, що буде тут. Тут буде повноцінних 11 робочих місць передбачено. Він буде відкритий для всіх, але переселенці будуть користуватися пільгово. А ті, хто отримав від нас підтримку в рамках проекту і започаткували бізнес, ми хочемо, щоб це був для них, як такий офіс, вони будуть користуватися ним безкоштовно».

І додає це буде коворкінг-центр саме соціального спрямування, і, ймовірно, один з перших в Україні.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top