Ви знаходитесь: Головна / Новини / Другу річницю свого існування відзначила 44-та артилерійська бригада

Другу річницю свого існування відзначила 44-та артилерійська бригада

44-та артилерійська бригада з’явилася два роки тому, у м. Яворів. Через півроку вона отримала пункт постійної дислокації у Тернополі, на базі, розформованої в 2013-му, військової частини. За цей короткий час бригада набула зовсім іншого вигляду.

СЕРГІЙ БАРАНОВ, командир Тернопільської окремої артбригади

«Частина набула бойових спроможностей, готова виконувати бойові завдання, які на неї покладені в зоні ведення бойових дій і вона їх виконує. Навіть, під час виконання Мінських угод. Розвідники наші постійно ведуть розвідку і працюють вдень і вночі. Вогневі підрозділи тренуються безперервно, також цілодобово. Підрозділи забезпечують зв’язок, ремонтують техніку, підвозять харчі, продукти, організовують баню. Тому процес в нас іде без зупинки і ми готові захищати нашу Батьківщину».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Сьогодні ми є свідками відновлення 44-ї бригади, її зміцнення і те, що вона в цьому році гордо йшла парадом на Майдані Незалежності і Хрещатику, демонструючи свою могутність, є свідченням визнання героїзму 44-ї бригади. Котра покликана була виконувати бойові завдання в Червоному партизані, Озерянівці, Нелипівці, Артемове, Новгородське, Дзержинськ, Зайцево, Вуглегірськ, Логвине».

Саме там не словом, а ділом доводили артилеристи свою відданість Батьківщині. Навіть, в річницю створення, більшість особового складу і далі на Сході. Тому чимало присвоєних їм відзнак та нагород чекатимуть повернення свої власників.

ЮРІЙ КОРХ, командир роти

«Вони є ключовим моментом при захисті тих самих піхотних батальйонів і штурмових батальйонів, які йдуть в передову і фактично їхня роль – перекриття. Я думаю, що без артилерії війни би не виграли. За рахунок 44-ї бригади і всіх решту артилерійських підрозділів, які є на Україні, фактично 99% успіху тільки за рахунок артилерії».

Надалі сприяти успішності артилерійської бригади пообіцяла і обласна, і місцева влада.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Святим обов’язком і громади міста, і міської влади, і обласної влади є допомагати і підтримувати нашу військову частину, тому що ми вже за останні два роки навчили розуміти, що якщо не будеш підтримувати свою армію, доведеться годувати чужу армію. Тому, та підтримка, яка була, завжди будете її відчувати, місто завжди буде працювати спільно з військовою частиною, допомагати і розвиватися».

Тільки з передової повернулася Олена Борисюк, в минулому бухгалтер та актор театру «Сузір’я», а впродовж останніх півроку – солдат 44-ї артбригади.

ОЛЕНА БОРИСЮК, солдат

«В зоні АТО я перебувала 45 днів, займалася зв’язком, тому що я є зв’язківець, налагоджувала зв’язок між різними ділянками. Тому, що без зв’язку немає управління. Зараз в такий скрутний для країни час, мабуть, кожні руки, кожна особа, яка прагне чимось прислужитися своїй країні є на рахунку».

Про своє рішення, каже не шкодує, оскільки має підтримку.

ОЛЕНА БОРИСЮК, солдат

«В мене двоє діток, вони важкувато перенесли, але я дивлюся, що вони тепер гордяться. Вони коли йдуть зі мною по вулиці і знайомлять своїх друзів зі мною: «А в нас мама – військова, вона в АТО була!»

Привітати артилеристів із святом  мали змогу всі охочі, адже в цей день частина була відкрита для відвідувачів. Можна було, навіть, скуштувати солдатські страви та оцінити військову техніку, серед якої  кілька гармат, БТР, БРДМ та КРаЗ вітчизняного виробництва.

МИКОЛА ЄРЬОМЕНКО, заступник командира Тернопільської окремої артбригади з озброєння

«Ця техніка знаходиться в нас на озброєнні вже давно, доволі таки якісне озброєння, особливо наші гармати, які використовувалися в зоні АТО. Наприклад, гармата 2А65 «Мста-Б» – вона застосовується в нас, для ураження засобів артилерійських противника, піхоти, танків і так далі. Дальність стрільби цієї гармати 24 км 700 м».

Через точність гармати між собою бійці називають її «снайперська гвинтівка». Що ж до кількості військової техніки, Микола Єрьоменко каже, зараз забезпечені у повному обсязі, відповідно до штатної потреби.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top